Akademia Rodzinnych Finansów

przez Tomasz Głowacki
553 odsłony

Nie wiesz jak gospodarować domowym budżetem? Nic prostszego. Wystarczy udać się 22 czerwca do Warszawy na cykl bezpłatnych warsztatów dotyczący efektywniejszego zarządzania budżetem domowym. Adresatem szkoleń mogą być tylko kobiety.

Na uczestników warsztatów czeka wiele atrakcji. Eksperci Akademii Rodzinnych Finansów w całej Polsce będą pokazywali, w jaki sposób wydawać mniej niż dotychczas i jak oszczędzać bez większych wyrzeczeń.


Będzie to kolejna edycja tych warsztatów. Kobiety, które brały udział w zeszłym szkoleniu były niezwykle zadowolone. W ubiegłorocznej edycji Akademii Rodzinnych Finansów wzięło udział ponad dwieście kobiet z dziesięciu miast. Ponad 70% uczestniczek bezpłatnych warsztatów zaczęło planować swoje finanse. Blisko 90% pań przyznało, że stosuje porady Akademii Rodzinnych Finansów w codziennym gospodarowaniu domowym budżetem, a ponad 88% stwierdziło, że kierując się wiedzą wyniesioną z warsztatów, ogranicza zbędne wydatki i regularnie sporządza listy zakupów, co pozwala na gromadzenie oszczędności.

O tym, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie domowym budżetem pokazuje statystyka. Z badań przeprowadzonych przez Diagnozę Społeczną 2009 wynika, że jedną z podstawowych barier rozwoju społeczeństwa jest niska znajomość nie tylko rynku usług finansowych, ale również elementarnych zasad zarządzania rodzinnymi finansami. Podobne wnioski płyną z doświadczeń Narodowego Banku Polskiego, który edukację finansową Polaków uznał za jeden ze strategicznych celów polskiego banku centralnego na lata 2010-2012.

Szkolenia poprowadzą eksperci z dziedziny ekonomii. Ruszą w Polskę, by uczyć racjonalnego planowania domowych budżetów i podpowiadać najlepsze sposoby gromadzenia oszczędności na gorsze chwile. Pierwszym miastem, w którym odbędzie się darmowe szkolenie dla kobiet zarządzających domowymi finansami będzie Warszawa. Kolejne warsztaty planowane są w Częstochowie i Sosnowcu. – Nasi eksperci zawitają w sumie do kilkunastu miast, również tych małej i średniej wielkości, których mieszkanki dotychczas nie miały możliwości zdobycia lub pogłębienia wiedzy o efektywnym gospodarowaniu domowym portfelem – powiedział nam Piotr Janiszewski, koordynator Akademii Rodzinnych Finansów.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.akademiarodzinnychfinansow.pl

Mogą Cię również zainteresować