Dzięki nowej funkcji, ScanSnap iX500 staje się jeszcze łatwiejszy w obsłudze i bardziej przyjazny dla użytkownika. Ulepszenie, zwiększające możliwości skanera, dostępne jest w bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

Nowa funkcjonalność zwiększa możliwości łączności przez Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać zeskanowane dokumenty nie tylko do tabletów i smartfonów z systemami Android i iOS, ale także do swoich komputerów PC i Mac. Wszystko przy pomocy jednego kliknięcia. Aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, połączenie Wi-Fi ograniczone jest tylko do jednego, zarejestrowanego wcześniej, komputera.

Pozostałe funkcjonalności ScanSnap iX500 to m.in. możliwość korzystania z wielu aplikacji i usług w chmurze, a także wyższa wydajność pracy dzięki automatycznej optymalizacji obrazu. Wymienione ulepszenia to kolejny przykład działań Fujitsu, wiodącego producenta skanerów w regionie EMEA, których celem jest rozwijanie przyjaznych dla użytkownika, nowatorskich funkcji w dostępnych na rynku urządzeniach skanujących.

Począwszy od 29 lipca 2013 aplikacja „ScanSnap Online Update” będzie automatycznie powiadamiać użytkowników o darmowych aktualizacjach (aby ta funkcja działała, należy ją aktywować). Proces aktualizacji jest prosty i intuicyjny – wystarczy wykonywać kolejne polecenia. Aktualizację ScanSnap Manager można też ściągnąć ze strony: http://www.fujitsu.com/global/support/computing/peripheral/scanners/software/ix500.html