Donald Trump inicjuje swój biznes działający w systemie MLM

przez Piotr Hoffman

Miliarder i potentat na rynku nieruchomości – Donald Trump, uruchamia biznes, który będzie działał na zasadach marketingu sieciowego. Kilka tygodni temu w Orlando na Florydzie oficjalnie rozpoczęła działalność jego firma Trump Network..

Już od dłuższego czasu Trump publicznie ujawniał fascynację do MLM, coraz cześciej pojawiały się informacje, że planuje rozpocząć przygodę z marketingiem sieciowym. W przypadku Trump Network nie chodzi o nowe, budowane od podstaw przedsiębiorstwo, lecz o działającą od roku 1997 w USA firmę z sektora MLM, znaną pod nazwą Ideal Health. Najpierw Trump został partnerem Ideal Health (kwiecień 2009 r.), by teraz promować dla niej markę „Trump”. I już zapowiedział, że w przyszłości nazwa firmy zostanie zmieniona na Trump Network.


Trump Network skoncentruje się – podobnie jak Ideal Health – na spersonalizowanych preparatach multiwitaminowych oraz preparatach będących suplementami diety. – Głęboko wierzę w ideę network marketingu – powiedział nam Donald Trump. – Jest to podstawowym powodem tego, dlaczego wnoszę swoje nazwisko oraz doświadczenie w tę firmę. Doskonale wiem, że model sprzedaży, jaki oferuje network marketing, przeżywał rozkwit w czasie, gdy na początku lat 90. mój biznes w branży nieruchomości niemal rzucił mnie w otchłań. W dobie dzisiejszego kryzysu finansowego moje imperium nie wyjdzie przypuszczalnie z walki bez ran. Dlatego teraz stawiam na MLM.

Jak wiemy, wielkie, sławne nazwiska niejednokrotnie pomagały firmom odnieść sukces w network marketingu. Ale znamy również przypadki (np. trener sukcesu Zig Ziglar), kiedy osobistości ze znaną i renomowaną marką przydały się w tej kwestii na niewiele. Jak będzie w przypadku Donalda Trumpa? Dowiemy się i poinformujemy Was o tym już niebawem.

Mogą Cię również zainteresować