Dotyczy to również naszych skoczków z kadry narodowej! Sprawdźmy zatem z jakich suplementów korzystają i dlaczego warto włączyć je do swojej diety… Regeneracja? Zawodowi sportowcy poddawani są codziennie wielogodzinnej intensywnej pracy. Szczególnie podczas przygotowań do sezonu konieczne jest lepsze przygotowanie fizyczne i większa liczba treningów, poświęconych kształtowaniu szybkości, wytrzymałości, siły i stabilizacji. Przez nacisk kładziony na ciało w tym okresie, wzrasta prawdopodobieństwo przetrenowania zawodnika i może prowadzić do spadku formy fizycznej, a nawet do kontuzji.

Regeneracja to klucz przynoszący sukces ponieważ jest integralnym elementem cyklu treningowego. Tymczasem nierzadko sportowcy odbierają zmęczenie za oznakę słabości i zaniedbują odpoczynek. Dzięki odpowiedzialnemu podejściu i dobrej strategii odnowa przebiega szybciej i ogranicza ryzyko przetrenowania zawodnika. Do podstaw regeneracji należy odpowiednie nawodnienie i właściwa dieta, która jest oparta na produktach nieprzetworzonych i tych bogatych w składniki odżywcze.

Odpowiednia suplementacja powinna być monitorowana i prowadzona przez specjalistów. W życiu zawodowego sportowca jest to szczególnie ważne i może mieć wpływ na jego karierę. Podczas intensywnych treningów, kiedy zawodnicy pracują na poziomie beztlenowym, ważna jest odpowiednia kontrola, po to by wszystkie komórki uzupełniać w aminokwasy i mikroelementy.

Dietetyczne źródła wielu witamin i soli mineralnych są ograniczone, a ułożenie urozmaiconej diety wymaga dużo pracy. Na szczęście można wspomóc się suplementami, które pomogą nam osiągnąć wymarzone efekty. Za wartościowy dodatek do diety uważany jest collagen, witamina C, chlorofil czy specjalne mieszanki dostosowane do naszego trybu życia, jak na przykład seria Dzień i Noc od firmy DuoLife. Dzięki temu, że zawierają między innymi naturalne soki z owoców granatowca, jagód acai, ekstrakty z żeń-szenia i premix witaminowy, w którego skład wchodzą między innymi witaminy C, E, B6, B2 i B12. Pozwalają one na aktywację psychomotoryki organizmu oraz dostarczają substancje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia.

Dbałość o jakość. Ważne, by suplementy, które stosujemy były zdrowe, pozbawione szkodliwych substancji. Na rynku istnieje kilka certyfikatów, które gwarantują najwyższą jakość jak np. Złoty Otis, Eko Jakość lub Jakość Roku. Suplementy wyróżnione tymi tytułami gwarantują brak konserwantów i wykluczenie obróbki wysoko termicznej, co gwarantuje, że produkt zachowuje naturalne parametry biologiczne. Ważne też, by w produktach wykorzystywane były tylko naturalne surowce, a kategorycznie odrzucane są wszystkie odmiany modyfikowane (GMO) oraz stosowanie pestycydów i herbicydów.

Warto również śledzić, którym producentom zaufali zawodowi sportowcy. Przykładem może być Polski Związek Narciarski wspierany przez narodową federację. Odpowiedzialny za sukces takich zawodników jak Justyna Kowalczyk czy Kamil Stoch, ostatnio ogłosił swojego dostawcę suplementów, którym została firma DuoLife.

– Zaufanie Polskiego Związku Narciarskiego napawa nas dumą. Cieszymy się, że nasze produkty będą wspierać wybitnych sportowców w osiąganiu sukcesów – mówi Łukasz Godyń, wiceprezes firmy DuoLife. Tworząc wszystkie nasze produkty stawiamy na ich naturalność i wysoką przyswajalność tak, aby mogły dostarczać jak najwięcej witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – dodaje.

Bez względu na to czy uprawiamy sport amatorsko lub zawodowo, każdy z nas cieszy się widząc postępy, których dokonuje. Warto więc zadbać o każdy element, który może doprowadzić do wymarzonego celu. Odpowiednia suplementacja wysokiej jakości produktami zapewni nam doskonałe samopoczucie i regenerację niezbędną do osiągnięcia najwyższej formy.