Mini odtwarzacz DUNE HD TV-301 jest niewiele większy od modelu TV-101, ale znacząco różni się od niego wyposażeniem. Najnowszy odtwarzacz posiada między innymi kieszeń z funkcją hot-swap na 2,5” dyski SATA i wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC. Wyposażony jest także w port USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do TV-301 dołączono również kabel USB 3.0 slave-host.

Dwa dodatkowe porty USB 2.0 umieszczone na bocznym i tylnym panelu, pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków oraz innych urządzeń magazynujących. Z tyłu odtwarzacza, oprócz portu HDMI 1.3, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez mini-jack), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

TV-301 doskonale radzi sobie również w sieci, bo producent wyposażył odtwarzacz w szybsze niż w poprzednim modelu złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Dzięki temu użytkownik jest w stanie bez przeszkód odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki wideo bezpośrednio z sieci lokalnej lub z komputera. DUNE HD TV-301 może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP. Tak samo jak jego poprzednik, wykorzystuje najbardziej wydajny w tej klasie odtwarzaczy procesor Sigma Designs 8670, który gwarantuje bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1. Ten niewiele większy od dłoni odtwarzacz (16cm x 11,5cm x 3,6cm) poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi formatami plików wideo o wskaźniku bitrate do 50Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez internet, korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, a nawet na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android. Odtwarzacz dostępny jest w dwóch wersjach: z wbudowanym WiFi oraz bez niego. Sugerowane ceny detaliczne brutto odtwarzacza wynoszą: wersja bez WiFi – 649 zł; wersja z wbudowanym WiFi – 699 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.