Sprzęt przeznaczony jest do skanowania wszelkiego rodzaju dokumentów, począwszy od wizytówek, a na popularnym formacie A4 skończywszy. Plustek SmartOffice PS456U oraz Plustek SmartOffice PS506U to wysokiej klasy, nowoczesne urządzenia biurowe, skierowane zarówno do użycia w średnich i małych przedsiębiorstwach, jak i dużych departamentach korporacyjnych firm. Urządzenia te bardzo szybko i płynnie przetwarzają dokumenty na wersję cyfrową. Obydwa modele skanerów potrafią skanować obrazy w wysokiej rozdzielczości do 600dpi. Tak wysoka rozdzielczość pozwala na w pełni efektywne korzystanie z urządzeń, również podczas cyfrowego rozpoznawania obrazu (OCR).

Kluczową cechę wprowadzanych na rynek przez firmę MODECOM produktów marki Plustek jest ich rewelacyjna prędkość oraz dzienna wydajność w procesie przetwarzaniu dokumentów. Według informacji uzyskanych od dystrybutora obydwa urządzenia są w stanie zeskanować nawet do 6000 arkuszy dziennie. Prezentowane modele różni prędkość skanowania stron na minutę. Model Plustek SmartOffice PS456U jest wyposażony w podajnik dokumentów, dzięki któremu jest on w stanie w przeciągu minuty przetworzyć na format cyfrowy aż 80 stron. Z kolei model Plustek SmartOffice PS506U w tym samym czasie zeskakuje 50 stron.

Interesującym rozwiązaniem jest również zastosowany w urządzeniach inteligentny system zapobiegania pobierania wielu stron jednocześnie. Tę innowacyjną funkcję producent osiągnął stosując specjalnie zaprojektowany, ultradźwiękowy czujnik, który wykrywa pobranie więcej niż jednego arkusza z pakietu aktualnie skanowanych dokumentów. Dzięki temu użytkownicy mogą skanować za jednym razem duże partie materiału, bez obawy o jego niespodziewane zakleszczenie w mechanizmie skanującym.

Producent skanerów zadbał również o to, aby ich obsługa była prosta oraz przyjemna dla użytkownika. Obydwa modele skanujących urządzeń wyposażono w najbardziej zaawansowany na rynku system rozdzielania i pobierania dokumentów, który umożliwia przetworzenie na format cyfrowy w tym samym czasie, duże partię wymieszanych ze sobą partii dokumentów. Bez względu na wielkość oraz gramaturę włożonych do podajnika arkuszy, system automatycznie je wyselekcjonuje i zapisze w odpowiednim dla każdego rodzaju formacie. Warto dodać także, iż prezentowane przez firmę MODECOM skanery opatrzone są certyfikatami Energy Star, co potwierdza to, że są to urządzenia energooszczędne, które powstały zgodnie z polityką odpowiedzialności za środowisko naturalne. Sugerowane ceny skanerów to odpowiednio dla Pustek SmartOffice PS456U: 3 699 zł brutto a dla Plustek SmartOffice PS506U: 3 099 zł brutto.