Via prezentuje mini notebook Aristo Pico 840

przez (Źródło: VIA Technologies Inc.)
554 odsłony

VIA prezentuje mini notebook Aristo Pico 840Firma VIA Technologies zaprezentowała najnowszy model mininotebooka Aristo Pico 840 oparty na energooszczędnej platformie procesorowej VIA C7-M. Zaprojektowano go z myślą zarówno o mobilnych menedżerach jak i podróżnikach.

Urządzenie, oprócz standardowych portów USB 2.0 i multimedialnego czytnika kart do współpracy z aparatami cyfrowymi czy odtwarzaczami MP3, wyposażone jest również w złącze ExpressCard 34, co jest rozwiązaniem niespotykanym w komputerach tej kategorii. Złącze Express Card 34 umożliwia rozszerzenie funkcjonalności urządzenia o tuner TV lub modem UMTS/HSDP. 

– W dzisiejszych czasach klienci coraz bardziej dbają o funkcjonalność i energooszczędność, a platformy mobilne VIA zapewniają doskonały balans niskiego zużycia energii i wysokiej wydajności – powiedział Tim Brown, menedżer marketingu międzynarodowego w firmie VIA.

Aristo Pico 840 zaprojektowano z myślą o maksymalnej oszczędności energii. Urządzenie zawiera procesor VIA C7-M 1,2GHz i chipset VIA VX800, które pobierają zaledwie 3,5W podczas pracy i 0,1W w trybie bezczynności, zapewniając tym samym do 5 godzin pracy na akumulatorze. Sprzęt obsługuje WiFi i Bluetooth, umożliwiając ściąganie i wysyłanie treści przez sieci i internet w każdym miejscu na świecie. Moduł Bluetooth 2.0 zapewnia również całkowicie bezprzewodową komunikację pomiędzy komputerem a wieloma biurowymi urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak drukarki, faksy i inne.

(Źródło: VIA Technologies Inc.)


Prawdziwa mobilność i elastyczność

S3 Graphics zapowiedziała rynkowy debiut produktów marki Fujitsu, wyposażonych w procesory graficzne S3 Graphics Chrome 430 ULP (Ultra Low Power). Użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych mediów HD dostępnych w internecie i na płytach, a także z gier wymagających DirectX™ 10.1, jak również ulepszeń stosowanych w grafice biznesowej, korzystających z połączonych sił S3 Graphics i technologii procesorowej Intel® Centrino® 2.
Grafika urządzenia oparta jest na architekturze programowanych procesorów strumieni i silniku ChromotionHD™, który ożywia grafikę 3D, oferując kinową jakość obrazu Hi-Def™. Chrome 430 ULP oparty jest na najbardziej energooszczędnej architekturze GPU na rynku i wyróżnia się niższym poborem energii niż chipsety ze zintegrowaną grafiką (IGP). Umożliwia to elastyczność i wcześniej nieosiągalną oszczędność energii, przy doskonałej równowadze pomiędzy pobieraną mocą a wydajnością.

– Oprócz charakterystycznych dla Fujitsu atrybutów, takich jak niewielka grubość, mała waga i elegancki styl, ten sprzęt oferuje rozwiązania graficzne S3 Graphics, które wyróżniają się dynamicznymi i podwyższonymi możliwościami wyświetlania przy jednoczesnej optymalizacji wydajności energetycznej. Współpraca z S3 Graphics oraz nasza zdolność do dostarczania doskonałych wrażeń wizualnych, mobilności i energooszczędnych rozwiązań, pozwala Fujitsu zmieniać zwykłe doświadczenia z komputerem w przyjemne i atrakcyjne propozycje spędzania czasu – powiedział Lim Teck Sin, dyrektor marketingu produktów w Fujitsu PC na region Azji i Pacyfiku.

(Źródło: Inventive Communication)


Pierwszy na świecie zintegrowany smartfon GSM/WiMAX

Scartel (marka Yota) – rosyjski dostawca Mobile WiMAX oraz HTC Corporation ogłosiły debiut HTC MAX 4G – pierwszego w świecie zintegrowanego smartfonu GSM/WiMAX. Urządzenie zapewnia rozbudowaną obsługę multimediów i usług telefonicznych oferowanych przez Mobile WiMAX w eleganckim i wydajnym aparacie z ekranem dotykowym.

– Marka Yota powstała, by dostarczać wyjątkowy zestaw usług komunikacji mobilnej milionom użytkowników w Rosji. Dziś wprowadzamy na rynek pierwszy aparat w pełni wykorzystujący jej potencjał – powiedział Denis Swierdłow, dyrektor generalny spółki Scartel LLC. – Jesteśmy przekonani, że innowacyjne usługi, szybki internet i stylowy aparat HTC MAX 4G całkowicie zmienią branżę telekomunikacji, tak jak uczyniła to telefonia komórkowa wiele lat temu.

Sieć Yota Mobile WiMAX oferuje szybki internet mobilny, który otwiera nowy świat możliwości dla rozrywki i komunikacji. Podstawowy pakiet zapewnia natychmiastowy dostęp do gier sieciowych, map, komunikatorów i aplikacji do wymiany plików, a wszystko to w urządzeniu mobilnym. Ponadto, szybka z algorytmami priorytetu pakietów umożliwia oglądanie filmów, wideo i programów TV na dużym ekranie WVGA.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Nowe notebooki Packard Bell

Packard Bell wprowadził na rynek notebooki EasyNote ML61 i EasyNote SL81, wyróżniające się eleganckim, a jednocześnie minimalistycznym wzornictwem. Komputery przenośnecharakteryzują się niewielką grubością i prostymi liniami obudowy. Inspiracją dla inżynierów Packard Bell, projektujących nowe modele, była koncepcja cienkiej kartki papieru złożonej na pół. Projektanci zadbali również o estetykę – obudowa notebooka pozostaje zawsze czysta dzięki specjalnej powłoce zapobiegającej pozostawianiu śladów.

– Czasami najprostsze inspiracje są najlepsze – powiedział Emmanuel Fromont, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Packard Bell. – Nowe notebooki przykuwają wzrok elegancką formą. Każdy aspekt zewnętrzny zwraca uwagę – od krągłości touchpada, który można wyłączyć jednym ruchem, po doskonale brzmiące głośniki; od krągłych zawiasów po doskonale znaną fakturę klawiatury. Pod czarną obudową z chromowym wykończeniem kryje się niezwykłe bogactwo funkcji.

Notebooki w wersji ML (15,4 cala) i SL (17 cali) zawierają nową generację platform notebookowych AMD, opartych na procesorach AMD Turion™ X2 Ultra Dual Core Mobile. Dwa nowe procesory graficzne ATI Mobility Radeon zapewniają jednocześnie grafikę high definition i przełomową energooszczędność. Tym, co zapewnia ich niezwykłą użyteczność jest oprogramowanie – od programów biurowych, edukacyjnych, poprzez gry, dostęp do internetu, obróbkę zdjęć i rozrywkę.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Mały, pojemny, nowy serwer do samodzielnego montażu

Firma VIA Technologies zapowiedziała wprowadzenie do oferty miniserwera VIA ARTiGO A2000 do samodzielnego montażu. To urządzenie oferuje doskonałą równowagę gabarytów i pojemności w stylowej, kompaktowej, energooszczędnej i cichej obudowie. 

Elegancki, czarny komputer do samodzielnego montażu z dwiema niszami na dyski obsługuje do 3TB – idealne rozwiązanie dla entuzjastów PC poszukujących kompaktowego, energooszczędnego, domowego serwera mediów. Filmy w najnowszych standardach zajmują na komputerze gigabajty, a nawet terabajty miejsca. Rozpowszechnienie autorskich produkcji DVD i filmów w standardzie high definition ściąganych z internetu powoduje wzrost zapotrzebowania na przestrzeń dyskową. VIA ARTiGO A2000 zużywa znacznie mniej energii niż typowy komputer stacjonarny, lecz oferuje wystarczającą pojemność dla dużych domowych bibliotek muzyki, zdjęć i filmów HD. Może również służyć jako serwer NAS bez własnego systemu operacyjnego lub jako urządzenie do przechowywania i strumieniowego przesyłania mediów w konfiguracjach serwerowych. Urządzenie ma wysokość płyty CD i zaledwie 26 cm długości. VIA ARTiGO A2000 pomieści do trzech terabajtów danych, co odpowiada 4500 płyt CD. ARTiGO jest łatwy w montażu i zawiera dwie nisze dla dysków, umożliwiające łatwy montaż pełnowymiarowych dysków twardych 3,5 cala.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Nowa jakość dźwięku w domowej rozrywce

Creative zapowiedziała dwa nowe modele głośników serii Inspire – Creative Inspire T6200 i T3200. Seria ta wyróżnia się innowacyjnymi technologiami, takimi jak podwójne stożkowe membrany w przetwornikach głośników satelitarnych, zapewniające doskonały dźwięk i wzornictwem mającym zapewnić nie tylko nowoczesność i estetykę, lecz również wygodę. Są idealnym wyborem dla osób poszukujących wszechstronnych głośników dla komputerów PC i odtwarzaczy MP3 o wysokiej  jakości dźwięku i atrakcyjnej cenie. 

– Creative jest światowym liderem rozwoju na rynku głośników. Łączymy innowacyjne technologie, takie jak podwójne membrany, z pomysłami zwiększającymi wygodę, takimi jak uchwyt na odtwarzacz MP3 w zestawie Inspire T3200 – powiedział Leonardo Colucci, europejski menedżer marki głośników w firmie Creative. – Nasze nowe głośniki to lepszy dźwięk i większa wygoda w domu.

(Źródło: Creative Labs Sp. z o.o.)

Mogą Cię również zainteresować