Nagrywarka stacjonarna DVD z twardym dyskiem

przez (Źródło: www.manta.com.pl)

Nagrywarka stacjonarna DVD z twardym dyskiem W ofercie firmy Manta Multimedia znalazła się nowa, bardzo tania nagrywarka DVD z twardym dyskiem.

High Quality (najwyższa jakość) – najkrótszy czas zapisu.

 

  • High Quality (najwyższa jakość) – najkrótszy czas zapisu. Na całej pustej płycie DVD-/+R mieści się godzina nagrania.
  • Standard Play (wysoka jakość) – krótki czas zapisu. Na całej pustej płycie DVD-/+R mieszczą się dwie godziny nagrania.
  • Standard Play + (wysoka jakość) – na całej pustej płycie DVD-/+R mieszczą się dwie i pół godziny nagrania.
  • LP – na całej pustej płycie DVD-/+R mieszczą się trzy godziny nagrania.
  • Extend Play (średnia jakość) – długi czas zapisu. Na całej pustej płycie DVD-/+R mieszczą się 4 godziny nagrania.
  • Standard Long Play (słaba jakość) – długi czas zapisu. Na całej pustej płycie DVD-/+R mieści się 6 godzin nagrania.

W przypadku Emperor Recorder 2 HDD, pamięć twardego dysku umożliwia nagranie w zależności od standardu jakości i wielkości dysku od 17 do 192 godzin. Sprzęt posiada kilka funkcjonalnych wejść umieszczonych na panelu tylnym i przednim, dzięki którym można nagrać płytę z różnych urządzeń peryferyjnych. Są to m.in.: tuner TV – umożliwia zapis programów telewizyjnych, złącze USB – umożliwia zgranie z przenośnej pamięci, wejście DV – pozwala na zgranie materiałów z kamery cyfrowej. Nagrywarki zostały wyposażone również w wyjścia audio, które umożliwiają podłączenie zestawu głośników kina domowego 5.1. Komfortową i prostą obsługę nagrywarki zawdzięczają wielojęzykowemu menu i dostępności wszystkich funkcji z pilota.

(Źródło: www.manta.com.pl)

Elegancka kamera internetowa, która nie wymaga sterowników

altFirma Creative poinformowała o wprowadzeniu do oferty Creative Live!R Cam Optia. To pierwsza internetowa kamera działająca w standardzie USB Video Class umożliwiającym pracę natychmiast po podłączeniu do komputera, bez konieczności instalowania sterowników w komputerach PC z systemem Windows. Wystarczy podłączyć kamerę i uruchomić ulubiony komunikator internetowy, aby prowadzić wideorozmowy przez internet.

Kamerę wyposażono w kilka nowatorskich technologii obróbki obrazu wideo i zdjęć o wspólnej nazwie Creative Live!R View. Wśród nich znajdują się takie funkcje jak Auto Tuning, dzięki której automatycznie dostrajane są parametry obrazu czy Smart Face Tracking, dzięki której twarz rozmówcy utrzymywana jest zawsze w centrum kadru. W oprogramowaniu dołączonym do kamery znajduje się także zestaw specjalnych efektów wizualnych, Creative Advanced Video FX, podzielonych na osiem kategorii. Umożliwiają one miedzy innymi wymianę i kreowanie tła czy wprowadzanie zniekształceń do przesyłanego obrazu. Kamerę wyposażono w czujnik CMOS o rozdzielczości VGA oraz w precyzyjną soczewkę wykonaną ze szkła wysokiej jakości. Za jej pomocą można nagrywać filmy w rozdzielczości do 640×480 z szybkością 30 klatek na sekundę oraz wykonywać zdjęcia w rozdzielczości do 1,3 megapiksela (z interpolacją). Sprzęt umieszczony jest na wieloosiowym mechanizmie obrotowym, umożliwiającym wychylanie o 15 stopni od osi poziomej i obracanie o 270 stopni w osi pionowej, co zapewnia użytkownikowi swobodę niezbędną do wykonywania różnych ujęć w filmach i podczas wykonywania zdjęć. Wielofunkcyjna podstawka umożliwia montaż na monitorach CRT, LCD i notebookach, a także wygodne ustawienie kamery na biurku czy innej płaskiej powierzchni. W opakowaniu znajduje się zestaw słuchawkowy z mikrofonem zapewniający doskonały dźwięk podczas rozmów.

(Źródło: INVENTIVE Communication)

Firma NETGEAR wprowadziła nowy sprzęt dla małych i średnich przedsiębiorstw

Firma NETGEAR, globalny dostawca zaawansowanych technologicznie, markowych produktów sieciowych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży koncentratora ProSafeR SSL VPN 25 (SSL312), łatwego w użyciu i niezawodnego systemu SSL VPN umożliwiającego bezpieczny dostęp zdalny do zasobów sieciowych bez pośrednictwa aplikacji klienckiej. Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich przedsiębiorstw posiadających do 100 użytkowników sieci. Koncentrator ProSafe umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie produktywności pracowników poprzez zapewnienie bezpiecznego dostępu do firmowej sieci komputerowej za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, obsługującej powszechnie stosowany, szyfrowany protokół SSL (Secure Sockets Layer). Urządzenie eliminuje potrzebę instalacji specjalnego oprogramowania klienckiego na komputerze zdalnym, co umożliwia pracownikom przebywającym poza terenem firmy bezpieczne i tanie łączenie się z firmową siecią komputerową z dowolnego komputera PC, mającego dostęp do internetu, za pośrednictwem dowolnej standardowej przeglądarki internetowej.

(Źródło: INVENTIVE Communication)

Hitachi zwiększa bezpieczeństwo

altFirma VIA Technologies, dostawca podzespołów dla platformy PC poinformowała, że firma Hitachi wybrała energooszczędne procesory VIA do montażu w nowej serii komputerów stacjonarnych i mobilnych FLORA Se.

Stacjonarny komputer kliencki FLORA Se330 BU1 o rozmiarach niewiele większych niż kartka formatu B5, wyposażony w procesor VIA C7R jest o 70% mniejszy niż poprzednia generacja i wykorzystuje o 70% mniej energii, umożliwiając realne oszczędności kosztów utrzymania. Pasywne chłodzenie umożliwia cichszą pracę, a chipset VIA CN700 IGP zapewnia opcje przyłączeniowe niezbędne w tego typu rozwiązaniu klienckim.

Natomiast niezwykle lekki, mobilny komputer kliencki FLORA Se210 RK1 plasuje się w nowym trendzie bezpiecznej, mobilnej komputeryzacji, łącząc znany format notebooka z pełną ochroną danych, możliwą w rozwiązaniach klient-serwer. Podróżujący menedżerowie nie muszą się już obawiać utraty ważnych danych firmowych z powodu kradzieży komputera. FLORA Se210 RK1 waży zaledwie 1 kg i zapewnia do 5 godzin pracy na standardowym akumulatorze, lub niemal 8 godzin na akumulatorze o powiększonej pojemności, zapewniając tym samym funkcjonowanie przez cały dzień pracy.

(Źródło: INVENTIVE Communication)

Nowe systemy do produkcji dokumentów A3

altRicoh Polska wprowadza do swojej oferty wielofunkcyjne urządzenia biurowe AficioäMP 1600 i  MP 2000, przeznaczone dla małych i średnich grup roboczych. Urządzenia te drukują, kopiują i skanują w formatach do A3, a ponadto mogą być wyposażone w funkcje faksu, skanowania bezpośrednio do e-maila i cyfrowej dystrybucji dokumentów.

Podstawowe zadanie tego sprzętu to zwiększanie wydajności pracy. Urządzenia gotowe są do pracy w mniej niż 15 sekund, a pierwsza strona drukowana jest w czasie krótszym niż 6,5 sekundy. AficioäMP 1600 drukuje i kopiuje z szybkością 16 stron na minutę. Kopiarka może być wyposażona w podajniki o łącznej pojemności 1350 arkuszy oraz opcjonalny podajnik automatyczny na 30 arkuszy. Maksymalna szybkość wydruku AficioäMP 2000 to 20 stron na minutę. Kopiarka może być wyposażona w podajniki o łącznej pojemności 1600 arkuszy i może drukować w trybie dwustronnym z tą samą prędkością co w trybie jednostronnym. Oba modele  obsługują format A3 i papier o gramaturze do 162 g/m2, zaspokajając potrzeby każdej firmy i umożliwiając tworzenie profesjonalnie wyglądających dokumentów. Urządzenia zaprojektowano tak, by zminimalizować wpływ ich działania na środowisko naturalne. Zużycie energii jest bardzo niskie, podobnie jak emisja hałasu i zanieczyszczeń. W procesie produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały nietoksyczne.

 

(Źródło: INVENTIVE Communication)

 Gwiazda inteligentnej rozrywki

toshibaFirma Toshiba ogłosiła wprowadzenie najnowszej edycji notebooka serii QosmioR należącego do komputerów określanych jako przenośne centra rozrywki. QosmioR G30 – 209, notebook z napędem optycznym HD DVD, jest potwierdzeniem dobrej praktyki firmy polegającej na jak najszybszym wprowadzaniu do swoich produktów nowopowstałych technologii. Standard HD DVD, oparty na platformie DVD, charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i wpływa na wyraźną poprawę obrazu oraz dźwięku, co z kolej pozwala na uzyskanie wspaniałego efektu podczas odtwarzania np.: filmów DVD. Nowy notebook doskonale wpisuje się w serię Qosmio opartej na zasadzie "4 w jednym", polegającej na wyposażeniu notebooka w pełni zintegrowany tuner TV, DVR – cyfrowy magnetowid, doskonały dźwięk oraz wysokiej klasy możliwości obliczeniowe. Sprzęt ten jest najbardziej zaawansowanym notebookiem Toshiby w swojej grupie. Jest idealnym urządzeniem dla wyrafinowanych i wymagających użytkowników, którzy poszukują przyszłościowego rozwiązania dla nowoczesnej rozrywki.

(Źródło: INVENTIVE Communication)

Mogą Cię również zainteresować