Jak zmierzyć potencjał motywacyjny menedżera?

przez Maciej Badowski
550 odsłony

Test Consensio Intentio (TCI) autorstwa dr Victora Wekselberga, cenionego psychologa, pozwoli zbadać potencjał motywacyjny menedżerów. Jest to niekoniecznie modne, ale sprawdzone i powszechnie znane narzędzie badawcze.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Test uzyskał wysoką wartość prognostyczną w ponad 2 tysiącach przeprowadzonych badań. W tym blisko w 500 zrealizowanych przez Instytut Rozwoju Biznesu, gdzie Wekselberg jest dyrektorem działu doradztwa organizacyjnego.

Z TCI możemy poznać osobowościowe uwarunkowania motywacji do pracy oraz współdziałania i prognozować przyszłe zachowania pracowników. TCI ocenia potencjał kompetencyjny na poziomie osobowości, a nie tylko na podstawie zachowań. Jak pokazuje praktyka, dostarcza on wiarygodnych informacji o czynnikach negatywnie wpływających na motywację i zaangażowanie, chroniąc w ten sposób przed błędnymi decyzjami personalnymi.

Test sprawdza się szczególnie w różnorakich działaniach selekcyjnych. Podczas wyszukiwania talentów, doborze członków grup, usprawnianiu pracy zespołowej.
Jego zastosowanie sprawia, że można trafniej obsadzać stanowiska i dobierać ludzi do zadań czy planować rozwój współpracowników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji popełnianych błędów, a zarazem optymalizuje koszty.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu Kadry & EXPO, dr Victor Wekselberg wraz z dr Beatricze Andrzejewską, trenerką i konsultantką instytutu, zaprezentują szerokie możliwości TCI. Zarówno w procesach rekrutacji i selekcji, jak i ocenie potencjału kompetencyjnego menedżerów. Wystąpienie odbędzie się 8 listopada w części „Innowacje w HRM”. Kto pierwszy zastosuje to narzędzie w polskim MLM?

Mogą Cię również zainteresować