Wiele firm w dobie kryzysu zaczyna szukać oszczędności i wdrażać nowe rozwiązania, by zredukować koszty działalności przedsiębiorstwa. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii firmy wprowadzając proste metody oszczędzania są w stanie zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej. Osiągnięcie takich efektów jest możliwe tylko poprzez wnikliwą analizę sposobu zużycia energii w danym obiekcie, a także edukację i świadomość pracowników. Dotychczas wiele firm z sektora MŚP nie było stać na szkolenia z efektywności energetycznej – koszt takiego prawie 50-godzinnego szkolenia to ponad 3000 zł na jednego pracownika.

Tym finansowym barierom postanowił zaradzić Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Wspólnie z organizatorem szkoleń WS Finance i dzięki unijnej dotacji ratusz pomoże bielskim firmom i bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. W przedsięwzięciu uczestniczy również Agencja Rozwoju Regionalnego.

Kto może wziąć udział w szkoleniach? Projekt bezpłatnych szkoleń pt.: „Efektywność energetyczna w praktyce” skierowany jest do sektora MŚP (do 250 zatrudnionych pracowników) z branży budowlanej i przetwórstwa przemysłowego – czyli firm, których na Podbeskidziu jest bardzo dużo. Szkolenia w wymiarze 48 godzin odbędą się w dogodnych dla firm terminach (w tygodniu bądź w weekendy). Istnieje też możliwość organizacji szkolenia na terenie zakładu pracy dla grupy ponad 10 osób. Po ukończeniu szkolenia zagwarantowane jest wsparcie dla firm w postaci konsultacji osobistych, telefonicznych i drogą online.

Spotkanie informacyjne z bielskimi przedsiębiorstwami odbędzie się 17 stycznia o godzinie 10.00 w bielskim Ratuszu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też obowiązuje kolejność zgłoszeń, które można nadsyłać na adres: pze@bielsko-biala.pl