Laptop dedykowany dzieciom

Podczas, gdy gracze czy biznesmeni są hołubieni przez producentów sprzętu, o potrzebach najmłodszych mało kto pamięta. Toshiba we współpracy z Best Buy stworzyła laptop dedykowany małoletnim użytkownikom PC, na który może sobie pozwolić każdy rodzic.


Adresowany do dzieci w wieku od 5 do 10 lat model Satellite L635 Kids’ PC wyróżnia się nieco wzmocnioną, solidną konstrukcją, która w połączeniu z łatwo „wycieralną” klawiaturą i matowym wykończeniem Dura-cross daje laptop łatwy do utrzymania w czystości, zdolny znieść niejedno.

Oczywiście, poza tymi walorami i atrakcyjną kolorystyką, notebook Toshiby oferuje oprogramowanie dedykowane dzieciom. Wraz z preinstalowanym systemem operacyjnym, najmłodsi otrzymają również zestaw gier komputerowych, w tym LEGO Batman oraz dedykowaną im przeglądarkę internetową KidZui. Oczywiście nie zabraknie również modułu kontroli rodzicielskiej NetNanny, który pomoże rodzicom we właściwym doborze treści dla ich małoletnich pociech.

Od strony sprzętowej laptop prezentuje się całkiem nieźle. Dwurdzeniowy procesor Intel Celeron P4600 w połączeniu z 2 GB pamięci RAM i 250 GB dyskiem twardym bez trudu sprosta zadaniom nie tylko grupy docelowej, dla której jest przeznaczony. Nie zabraknie również napędu DVD, zintegrowanej kamerki internetowej, portów USB i eSATA, wyjścia VGA, czytnika kart pamięci oraz karty LAN. Ekran o przekątnej 13,3 cala wyświetli obraz w rozdzielczości HD. Za laptop Toshiba Satellite L635 w wersji dziecięcej trzeba zapłacić 500 dolarów, co wydaje się być atrakcyjną ceną za wersję specjalną komputera przenośnego.

Mogą Cię również zainteresować