Integracja z Atmos zapewnia dostęp do dowolnej infrastruktury chmurowej na świecie. Najnowsza rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX Server Class Series korzysta z najnowszego oprogramowania EMC LifeLine, w którego skład wchodzi aplikacja kliencka Atmos Connector. W połączeniu z usługami dostawców środowisk chmurowych, aplikacja Atmos Connector pozwala użytkownikowi kopiować dane
z pamięci masowych Iomega StorCenter bezpośrednio do chmury korzystającej z technologii Atmos. Po zapisaniu danych w chmurze mogą one stanowić archiwum bezpieczeństwa w przypadku awarii. Klienci mogą mieć dostęp do swoich danych z więcej niż jednej lokalizacji, co ułatwia przenoszenie i współdzielenie danych.

Technologia EMC Atmos została zaprojektowana w celu zapewnienia zaawansowanych i wydajnych mechanizmów zarządzania zasobami rozproszonymi w chmurze dla dużych środowisk przechowywania danych. Dostawcy usług i przedsiębiorstwa mogą niezwykle szybko implementować nowe usługi dzięki technologii Atmos i oprogramowaniu Atmos Cloud Delivery Platform, służącemu do zarządzania usługami przechowywania danych w chmurze z technologią Atmos. Komercyjne usługi przechowywania danych w chmurze są szczególnie ważne dla biznesowych użytkowników pamięci masowych Iomega.

Technologia EMC Atmos wykorzystywana jest przez ponad 35 dostawców usług, którzy oferują usługi chmurowe w ponad 65 lokalizacjach na całym świcie. – Dzięki integracji aplikacji Atmos Connector z macierzami Iomega, firma zajmuje czołową pozycję dostawcy technologii chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, oddziałów firm i rozproszonych przedsiębiorstw – powiedział Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation. – Atmos Connector zapewnia niezbędne funkcje dla użytkowników, którzy rozumieją wartość usług chmurowych, oferowanych przez firmy trzecie, w połączeniu z dostępnymi sieciowymi pamięciami masowymi w rodzaju nagradzanej rodziny produktów Iomega StorCenter. Wiele najbardziej znamienitych firm oferujących komercyjne usługi w chmurze wybrało naszą technologię do obsługi i zarządzania chmurą, a także dostarczania innowacyjnych usługpowiedział Mike Feinberg, general manager cloud infrastructure group w EMC. – Atmos Connector rozszerza możliwości tworzenia innowacyjnych usług chmurowych zapewniając większe zyski z usług.

Firma AT&T, dostawca usług chmurowych Iomega w USA, wykorzystuje technologię Atmos w rozwiązaniach korporacyjnych „AT&T Synaptic Storage as a Service”. Rozwiązania firmy Iomega pozwalają klientom bezproblemowo wykorzystać możliwości oferowanych przez AT&T, takich jak współdzielenie danych w rożnych lokalizacjach oraz ochrona danych w przypadku awarii. – Wraz z rozwojem działalności biznesowej z reguły rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń na dane – powiedział Gregg Sexton, director of product management w AT&T Business Solutions. – Nowe funkcje produktów Iomega umożliwiają klientom firmy Iomega i AT&T proste konfigurowanie i poszerzanie przestrzeni na dane przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności usług chmurowych oferowanych przez AT&T.

W regionie Azji i Pacyfiku publiczne usługi obliczeniowe i archiwizacyjne w chmurze oferuje australijska firma Ninefold. Firma oferuje lokalne wsparcie techniczne oraz szybki czas reakcji w razie problemów. Dzięki temu klienci Ninefold mogą szybko skorzystać z wirtualnych serwerów i przestrzeni na dane dostosowując dynamicznie rozwiązania do potrzeb. – Funkcjonalność Atmos zawarta w najnowszym oprogramowaniu LifeLine od Iomega jest niezwykle przydatnym narzędziem, pomagającym użytkownikom korzystać z możliwości publicznej chmury firmy Ninefold – powiedział Brian Goodman-Jones, technology & innovation w fimie Ninefold z Sydney w Australii.Korzystając z macierzy sieciowych Iomega użytkownicy mogą w prosty sposób zapisywać i pobierać kluczowe pliki w chmurze Ninefold, chroniąc i archiwizując cenne dane.

W Europie firma Redstor oferuje usługi przechowywania danych od 1998 roku. Jest też czołowym dostawcą usług archiwizacji danych w chmurze dla instytucji edukacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, oferując platformy internetowe od 2005 r. – Duża liczba resellerów produktów Iomega ułatwia użytkownikom korzystanie z rozwiązań chmurowych firmy Redstor – powiedział Paul Evans, managing director w Redstor. – Macierze sieciowe Iomega mogą współpracować z usługami Redstor zaraz po wyjęciu z pudełka. Użytkownik musi jedynie podać dane konta wpisując je w parametrach macierzy Iomega i może przesyłać pliki do chmury Redstor w celu współdzielenia i ochrony ważnych informacji.