Męskie czasopismo dla niewidomych

przez Piotr Hoffmann
388 odsłony

„Taping for the Blind” to organizacja non profit zajmująca się tworzeniem audiobooków dla niewidomych. Na prośbę słuchaczy podjęto się nagrywania magazynu „Playboy”. Lektorka, Suzi Hanks, poza odczytywaniem tekstów, obrazowo interpretuje również każde zdjęcie.


Suzi Hanks jest didżejką w teksańskiej rozgłośni. Czytanie dla niewidomych, z racji charakteru organizacji „Taping for the Blind” nie przynosi jej żadnego zysku. Dotąd jej specjalnością było obrazowe opisywanie magazynów o zwierzętach. Hanks ostatnio wytypowano do przejęcia roli lektorki… „Playboya”. Objęła to stanowisko po pewnym mężczyźnie, który musiał z tego zrezygnować po swoim ślubie. Jak się bowiem okazało, żonie niespecjalnie przypadło do gustu to zajęcie.

Wierni słuchacze nie mają jednak na co narzekać, bowiem Suzi Hanks sprawuje się w roli interpretatorki równie dobrze. Oprócz odczytywania wszystkich artykułów i komiksów zajmuje się również barwnym opisywaniem wszystkich zdjęć. Robi to, improwizując bez uprzednio przygotowanego scenariusza. Bez ogródek mówi to, co myśli. Lektorka nie pomija również scenerii. Zwraca uwagę na wzór pościeli i masę innych szczegółów. W wypowiedzi często uwzględnia własne komentarze. Zazwyczaj dotyczą one rzucających się w oczy śladów retuszu.

Mogą Cię również zainteresować