Modem MF823 pozwala na pracę w technologii LTE z prędkością pobierania do 100Mb/s i wysyłania do 50Mb/s. Instalacja odbywa się poprzez gniazdo USB 2.0 High Speed, a sam proces przebiega automatycznie, wgrywając preinstalowane sterowniki. Oprogramowanie wspiera wszystkie popularne systemy, takie jak Windows XP, 7, Vista, a także Mac i Linux. Stan połączenia komunikowany jest za pomocą diody LED, która wyświetla trójkolorowe sygnały.

– Wraz z rozwojem usługi mobilnego internetu rośnie zapotrzebowanie na urządzenia do jego odbioru. Nasz nowy modem jest o połowę lżejszy od poprzedniej wersji, posiada także dwukrotnie więcej pamięci i zupełnie nowy Chipset, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że stanowi odzwierciedlenie trendu nastawionego na funkcjonalną miniaturyzację mówi Sławomir Kowalik, terminal sales manager w ZTE Poland.

Modem ZTE MF823 waży zaledwie 26 gramów, a jego wymiary to 90 x 28,4 x 13 mm. Smukła obudowa oraz minimalistyczny design sprawiają, że MF823 będzie się komponował wizualnie ze wszystkimi przenośnymi urządzeniami. Modem wkrótce będzie dostępny w ofercie sieci Plus i Cyfrowego Polsatu.