Najlepsze Polskie miasta

przez Piotr Hoffmann
350 odsłony

PricewaterhouseCoopers opublikował najnowszy, blisko 200 stronicowy raport, w którym punktuje silne i słabe strony największych polskich miast. Nie jest to ranking, lecz ocena kondycji i rozpoznanie problemów wsparte diagnozą specjalistów.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Firma audytowo-doradcza PricewaterhouseCoopers po raz drugi sporządziła raport na temat polskich miast. Pięć lat temu prześwietlała siedem miast, a teraz jedenaście. Blisko 200 stronicowy raport wylicza ich silne i słabe strony.

Firma uważa, że każde miasto opiera się na siedmiu filarach nazwanymi przez specjalistów kapitałami. PricewaterhouseCoopers chce pokazać, które filary należy wzmocnić, by przyspieszyć rozwój miasta. W porównaniu z rokiem 2005 cała badana jedenastka wzmocniła swe filary średnio o 16%.

Białystok, Lublin i Trójmiasto – ta trójka w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniła się najbardziej. Na przeciwstawnym biegunie znalazły się Szczecin i Poznań.
Czy wynika z tego, że zmieniają nam się gospodarczy liderzy? Otóż nie. Potrzeba czasu, by wzmocnienie filarów kapitałów przełożyło się na wzrost gospodarczy, którego wysokie tempo wciąż jest atutem Wrocławia, Warszawy i Katowic.

Mogą Cię również zainteresować