Najszybszy biznesowy samochód świata

przez Maciej Badowski
525 odsłony

Firma Brabus specjalizująca się w tuningu wyłącznie aut niemieckiej marki Mercedes, zaprezentowała coś dla ludzi biznesu. Jest to Mercedes-Benz S600 w specjalnej edycji dla biznesmenów. Mowa o Brabus iBusiness.


Prawdziwy charakter tej maszyny można dostrzec siedząc z tyłu, jako pasażer. Właśnie na tylnych siedzeniach będą odbywać się najistotniejsze operacje właściciela tego wozu. W środku znajdują się dwa iPady. O takich „standardach” jak telewizor LCD czy odtwarzacze DVD w zagłówkach nawet nie trzeba wspominać. Z tyłu pasażerowie znajdą jeszcze MacMini oraz iPod Touch w wersji 64 GB, system nawigacyjny, telefon oraz radio. System może być sterowany bezpośrednio z tabletów. Jeśli Brabus iBusiness nie jest w trasie, iPady można jednym ruchem ręki schować w siedzeniach.


Wnętrze zostało pokryte wysokiej jakości skórą w dwóch odcieniach. Oświetlenie wnętrza może przybierać różne kolory. Sercem iBusiness jest Brabus SV12 R Biturbo 750 – 12 cylindrowy silnik, który potrafi wykrzesać aż 750 koni mechanicznych. Chociaż auto jest przeznaczone dla klasy biznesowej, przyspieszenie z pewnością ucieszy każdego. 100 km/h osiąga w czasie 4 sekund, a 200 km/h po niecałych 12 sekundach. Prędkość maksymalna auta wynosi 340 km/h, ale jest oczywiście ograniczona elektronicznie. iBusiness został stworzony by służyć swojemu nabywcy, ale jednocześnie daje ogromną frajdę wyposażenia oraz komfortu i osiągów. Mercedes S600 iBusiness jest produkowany na życzenie klienta. Wszystkie dotąd wyprodukowane S600 również mogą przejść taki lifting i ponownie ucieszyć swoich właścicieli.

Mogą Cię również zainteresować