Nowe narzędzie do e-fakturowania

przez Maciej Badowski
434 odsłony

Itella iBilling, bo o nim mowa, to kompleksowe rozwiązanie do e-fakturowania. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób obniżymy koszty administracji finansowej i jednocześnie przyśpieszymy procesy związane z fakturowaniem.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Europejski lider w zarządzaniu przepływem dokumentów finansowych Itella Information wprowadza na polski rynek nowe rozwiązanie w zakresie e-fakturowania o nazwie iBilling. Jak wynika z badań przeprowadzonych w 16 krajach Europy, Polska należy do grupy, gdzie znajomość dokumentów elektronicznych jest najniższa. Tylko 11% naszych rodzimych firm wysyła faktury w formie elektronicznej, co w porównaniu z Wielką Brytanią, gdzie korzysta z tego rozwiązania blisko 90% przedsiębiorstw, daje nam wynik mizerny. Również mniej niż 20% polskich firm otrzymuje e-faktury. Dla porównania, 80% firm w krajach bałtyckich stosuje tę formę i to już od dłuższego czasu.

iBilling w ramach świadczonych usług zapewnia wielokanałową dystrybucję. Gwarantuje efektywne dostarczanie dokumentu do odbiorcy, bazując na możliwościach dynamicznego wyboru sposobu komunikacji już na etapie przetwarzania danych. Zastosowanie takiego mechanizmu oraz skorzystanie z wielu kanałów jednocześnie sprawiają, że odbiorca otrzymuje adresowany do niego dokument wcześniej, a nadawca oprócz korzyści biznesowych osiąga oszczędności ograniczając koszty wysyłki.

Mogą Cię również zainteresować