MultiPad Prestigio 5097CPRO to urządzenie o optymalnym zapleczu technologicznym i rozbudowanych możliwościach. Wydajna praca tabletu opiera się na procesorze ARM Cortex-A8, taktowanym zegarem o częstotliwości 1 GHz i wyposażonym w 1 GB pamięci RAM DDR3, co pozwala mu płynnie obsługiwać wszystkie dostępne funkcje. Wbudowane głośniki stereo oraz duży 9,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pix umożliwiają pełne wykorzystanie zaawansowanych opcji multimedialnych, zarówno pod względem audio, jak i wizualnym.

Dotykowy ekran Matrix Multi touch bazuje na profesjonalnej matrycy IPS, która gwarantuje szeroki kąt widzenia, utrzymując równomierne podświetlenie i stałość kolorów. Dzięki temu obraz jest wyraźny bez względu na ułożenie tabletu. Dopełnieniem multimedialnych możliwości sprzętu jest wbudowany 0.3 MPx aparat oraz czterokierunkowy G-sensor, który dla wszystkich zapalonych graczy oznacza jeszcze większą frajdę podczas nawigacji i prowadzenia wirtualnych rozgrywek. Urządzenie posiada także funkcję bezprzewodowego połączenia z internetem za pomocą Wi-Fi i pozwala z powodzeniem korzystać z szerokich możliwości sieci, zarówno komunikacyjnych i informacyjnych, jak i multimedialnych.

Tablet Prestigio pracuje w oparciu o nowy, wydajny system operacyjny Andorid 4.0 ICS. Ice Cream Sandwich. To pełne pole możliwości rozwijania funkcjonalności tabletu dzięki pobieranym z platformy Google Play aplikacjom. Wszystkie wgrane dokumenty, zdjęcia, pliki audio i wideo można przechowywać na 8 GB wbudowanej pamięci NAND Flash, którą w razie potrzeby można uzupełnić kartą SD do 32 GB. Design urządzenia prezentuje się w sposób prosty i nowoczesny, a ergonomiczny kształt wpływa na funkcjonalność i mobilność. Dla lepszej ochrony do tabletu dołączony jest skórzany pokrowiec. Cena: 999 zł.