Peter Kowallik. Historia pewnej znajomości

przez Maciej Maciejewski
2699 odsłony

„Pogarda prawdy jest dziełem nieprawości, a pogardą nieprawości są wszystkie drogi prawdy. Zacięty spór toczy się o wszystkie ich prawa, ponieważ razem chodzić nie mogą. Ale ponoć On wyznaczył koniec istnieniu nieprawości i w czasie odpłaty wytępi ją na zawsze”. (R. Wojny).

Peter Kowallik, Piotr Kowalik, Peter Kowalik tudzież Peter  Kovalik Peter Kowallik, Piotr Kowalik, Peter Kowalik tudzież Peter Kovalik

MLM to biznes. I niestety, jak w każdym biznesie, życie nie jest tutaj wyłącznie sielanką, drogą tylko usłaną różami. Niekiedy zdarzają się sprawy, które za dotknięciem ostrego, różanego ciernia, powodują rozgoryczenie, zawód, złość, a nawet – jak pamiętamy choćby naszą publikację „Strzały znikąd” – płacz i śmierć. Najważniejsze, aby trudnych dla branży DS & MLM historii nie zamiatać pod dywan. Trzeba o nich mówić głośno, aby je eliminować. Wszak porządek musi być.

Trudno wyobrazić sobie w jakimkolwiek biznesie historię opartą na bardziej zdumiewającej kombinacji dyscypliny myślowej i naiwności. Przedstawiamy historię Petera Kowallika (tak podpisuje się obecnie) – biznesmena działającego od kilkunastu lat w różnych krajach świata, który przewinął się przez wiele różnych networków. Klasztor ten marketingu sieciowego, zachowana po dziś budowla, wznosząca się między gorzkimi wodami i spadzistymi skałkami networkowych znajomości, ze swym piecem i kałamarzami, młynem i kloaką, konstelacją świętych pism i surowymi „grobami” naiwniaków pozostawionych z przeciągiem w kieszeniach, jest – być może – bardziej niż Betlejem czy Nazaret kolebką nieprawości. Zrobiło się nieco świątecznie, choć święta już za nami. Lecz niestety, jeśli jest tak, jak mówią o Kowalliku nasi Czytelnicy, to jego historia w MLM jest… sami oceńcie.

Najpierw zgłosili się do nas byli, bezpośredni współpracownicy Petera Kowallika – Theo Mandrisch, Oskar Kalaycioglu oraz Sylwester Nasiadka. Theo i Oskar zainicjowali w zeszłym roku na Cyprze z Kowallikiem firmę o nazwie Crydon Holdings Ltd. Dzięki temu biznesowi mieli wspólnie wykreować nową na rynku markę o nazwie Xtra MLM.

Xtra MLM czyli pomysł Crydon Holdings Ltd.Xtra MLM czyli pomysł Crydon Holdings Ltd.

Tymczasem, według niedoszłych współudziałowców Kowallika, ten zamiast rozpocząć pracę nad nową spółką udał się do Polski i w mieście Łódź założył działalność gospodarczą pod nazwą Xtra MLM Polska (teraz Xtra Network) przy ul. Piotrkowskiej 85 i z automatu zaczął budować identyczną do Xtra MLM markę (portal w języku polskim) z identycznych know-how.

Xtra Network czyli pomysł Petera Kowallika Xtra Network czyli pomysł Petera Kowallika

Zdaniem Theo, Oskara i Sylwestra (który już od kilku miesięcy na bieżąco obserwuje i informuje o poczynaniach Kowallika na swoim blogu www.green-life.com.pl, z polskiej bazy Peter Kowallik dokonał na rzecz Crydon Holdings Ltd. szeregu oszustw (mówią o tym podczas rozmowy na poniższym filmie zrobionym za pomocą Skype od 00:00 do 1:51:46). Aby oczywiście dać możliwość ustosunkowania się do tych historii i zarzutów Peterowi Kowallikowi, udałem się do siedziby jego firmy w Łodzi, gdzie spotkałem się z trzema panami, którzy obecnie rozkręcają biznes, jaki miał zaistnieć pod szyldem Crydon Holdings Ltd.: Peter Kowallik, Waldemar Manhart oraz Jacek Minkiewicz (rozmowa na poniższym filmie od 1:51:49 do 2:29:21). Moi rozmówcy zaprzeczyli wszystkim zarzutom, plus wysunęli kilka własnych w stosunku do Theo Mandrischa i Oskara Kalaycioglu. Musiałem więc znów porozmawiać z Theo, Oskarem i Sylwestrem (rozmowa na poniższym filmie zrobionym za pomocą Skype od 2:29:21 do 2:53:52). Następnie postanowiłem zebrać dodatkowe informacje o osobie Petera Kowallika i udało mi się porozmawiać z ludźmi, którzy na przestrzeni ostatnich kilku lat robili z nim wspólne projekty lub mieli z nim do czynienia pod „nieco innym kątem.” To, co usłyszałem, było dla mnie szokiem (rozmowa ze Stephanem Lehmann’em – od 2:53:52 do 3:43:38 oraz dwoma facetami, którzy o branży wiedzą bodaj najwięcej w Polsce – rozmowa z Januszem Pacem od 3:43:38 do 4:10:36 i Jarosławem Zychem, prezesem firmy Colway – od 4:10:36 do 4:46:54):

[film]/filmy/PeterKowalik.flv,

Mogą Cię również zainteresować