Pierwszy krok do kariery

przez (Źródło: PKPP Lewiatan)
418 odsłony

19.02.2009:Pierwszy krok do kariery Już po raz szósty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju będą mogli zrozumieć realia biznesu, asystując 2 kwietnia br. przez kilka godzin prawdziwemu przedsiębiorcy lub menedżerowi.

(Już po raz szósty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju będą mogli zrozumieć realia biznesu, asystując 2 kwietnia br. przez kilka godzin prawdziwemu przedsiębiorcy lub menedżerowi. Program Dzień Przedsiębiorczości organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem kancelarii prezydenta RP.

Badania wizerunku przedsiębiorców w społeczeństwie wskazują, że lepszą opinię od przeciętnej mają o nas te osoby, które osobiście znają jakiegoś przedsiębiorcę. Dlatego na udziale w tym projekcie powinno zależeć także firmom.

W minionym roku szkolnym o korzyściach „Dnia Przedsiębiorczości” przekonało się aż 45 tysięcy uczniów z ponad 600 szkół, którzy mogli liczyć na pomoc 45 tysięcy wolontariuszy z 20 tysięcy firm i instytucji.

Młodzi „asystenci” zyskują bardzo dużo: weryfikują swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza podręcznikowa. Tak w dużym skrócie, wygląda idea „Dnia przedsiębiorczości”.

Rejestracja do szóstej edycji „Dnia przedsiębiorczości” trwa, a jedynym warunkiem przystąpienia do projektu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.junior.org.pl/dp

Uroczystym zwieńczeniem projektu będzie Gala Przedsiębiorczości, podczas której organizatorzy nagrodzą najaktywniejsze firmy i szkoły uczestniczące w przedsięwzięciu.

(Źródło: PKPP Lewiatan)

Mogą Cię również zainteresować