Piramidy finansowe w Telewizji Republika

przez Katarzyna Wagner
2664 odsłony

Czym się różni normalny, zgodny z prawem biznes od zakazanej sprzedaży lawinowej? Jak rozpoznać, kiedy ktoś ma plan zwerbować Cię do piramidy finansowej i oskubać z oszczędności? Co trzeba poprawić w polskim prawie i urzędach, aby takie oszustwa gospodarcze nie miały już miejsca?

Maciej Maciejewski & Tomasz WróblewskiMaciej Maciejewski & Tomasz Wróblewski

Na te pytania odpowiadał wczoraj Maciej Maciejewski, redaktor naczelny "Network Magazynu" – jedynego w Polsce, niezależnego pisma o systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy. Na antenie stacji Telewizja Republika wziął udział w ekonomiczno-gospodarczym programie red. Tomasza Wróblewskiego pt.: „Ekonomia raport”. Oto nagranie tego materiału:

Redaktor Tomasz Wróblewski pracował w radiu RMF FM, a następnie jako zastępca redaktora naczelnego, najpierw w dzienniku „Życie”, później w tygodniku "Wprost" , prowadził też program „WprosTV” na antenie telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". W międzyczasie był redaktorem naczelnym miesięcznika „Profit” oraz dyrektorem wydawniczym polskiej edycji „Newsweeka” i magazynu „Profit”. Od 1 listopada 2006 był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym grupy wydawniczej Polskapresse odpowiedzialnym za nowe projekty wydawnicze. W latach 2010/2011 był redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” a w 2011/2012 redaktorem naczelnym dziennika „Rzeczpospolita”. Od stycznia 2013 roku jest publicystą tygodnika „Do Rzeczy”. Był stałym gościem w programie telewizyjnym „Bumerang” na antenie telewizji Polsat i Polsat News. Od września 2014 współprowadzący audycji „Ekonomia raport” w Telewizji Republika. W marcu 2015 zastąpił Sylwestra Latkowskiego na stanowisku redaktora naczelnego „Wprost”. W sierpniu 2016 roku zakończył pracę w tygodniku. Wykładowca w Collegium Civitas oraz prezes Warsaw Enterprise Institute.

Mogą Cię również zainteresować