Pozamiatane. Red. Maciejewski wygrał w sądzie z Piotrem T.

przez Piotr Hoffmann
2819 odsłony

11 października 2018 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił apelację powoda czyli znanego szkoleniowca oraz twórcę wizerunku kilku znanych polityków – Piotra T. i zasądził od niego na rzecz pozwanego – redaktora naczelnego Network Magayznu, 540 zł zwrotu kosztów za drugą instancję. Czyli wyrok jest już prawomocny…

Piotr T.Piotr T.

Przypomnijmy o co chodzi. Akcja frapowania red. Macieja Maciejewskiego sprawami sądowymi w tym temacie zaczęła się od naszych kilku publikacji o przedsięwzięciu FutureNet, które budzi w społeczeństwie wiele kontrowersji. Najpierw jedną sprawę założyła redaktorowi sama spółka, a następnie drugą zainicjował Maciejewskiemu po artykule „Piotr T. będzie edukował w Warszawie o piramidach i network marketingu. Ogłaszam więc konkurs na najlepszy reportaż z tego szkolenia!” bezpośrednio z nią współpracujący i werbujący do niej ludzi, znany szkoleniowiec Piotr T. O wszystkim szerzej pisaliśmy w tym miejscu: „FutureNet & Piotr T. – Network Magazyn na wokandzie”.

Sprawa z firmą FutureNet jeszcze jest w toku. Ale w drugim procesie, wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 17 listopada 2017 roku redaktor naczelny Network Magazynu – Maciej Maciejewski, wygrał sprawę o ochronę dóbr osobistych ze znanym szkoleniowcem Piotrem T. Informowaliśmy o tym w artykule „Maciejewski wygrał sprawę z Piotrem T. Poszło o FutureNet.” Jak można było przypuszczać, następnie powód odwołał się od tego niekorzystnego wyroku, do sądu wyższej instancji. Jaki jest efekt?

11 października 2018 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił apelację powoda czyli znanego szkoleniowca oraz twórcę wizerunku kilku znanych polityków – Piotra T. i zasądził od niego na rzecz pozwanego 540 zł zwrotu kosztów za drugą instancję. Czyli w tej sprawie wyrok jest już prawomocny. Pozamiatane.

Pełnomocnikiem redaktora Maciejewskiego w opisanym procesie był adwokat Maciej Landowski z Maciej Landowski Kancelaria Adwokacka w Warszawie.

Na koniec przypomnijmy, że Piotr T. jest znanym w Polsce szkoleniowcem od wizerunku, który od jakiegoś czasu, szczególnie za pomocą mediów społecznościowych, zajmuje się dynamicznym werbowaniem ludzi do struktur kontrowersyjnego systemu FutureNet. Kilka lat temu działał w Solaris Gate & Infinity, Traffic Monsoon, Global Intergold (Emgoldex). Edukował również m.in. „gwiazdy” polskiej sceny politycznej (Stanisław Tymiński, Andrzej Lepper, Zbigniew Stonoga, Janusz Palikot).

Mogą Cię również zainteresować