Przedsiębiorcy pozywają PARP

przez Tomasz Głowacki

Szykuje się lawina pozwów przeciwko Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Składać je będą zdesperowani przedsiębiorcy, którzy nie mogą się doczekać wypłaty dotacji przez agencję.


Jako pierwsi w Polsce do walki z agencją ruszyli przedsiębiorcy z Wielkopolski. Składają pozwy do sądu elektronicznego. Chcą się dowiedzieć, dlaczego PARP zwleka z wypłatami dopłat, a także jakie są zasady w jakim trybie mogą je otrzymać. – Pragniemy tylko dostać to, co nam się należy. Złożyliśmy wnioski w prawidłowy sposób – powiedział „Network Magazynowi” Marek Kmita, przedsiębiorca z Poznania.

Zdesperowani właściciele małych firm z Wielkopolski, którzy w ubiegłym roku dostali wsparcie na działalność e-biznesową w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, nie mogąc doczekać się unijnych pieniędzy, postanowili oddać sprawę do elektronicznego sądu – poinformował również dziennik „Gazeta Prawna”.

Agencja tłumaczy się, że całe zamieszanie jest bezpodstawne: – Termin wypłaty zaliczek jeszcze nie minął, a przedsiębiorcy winni wypełnić wysłane im aneksy do umów – mówią gazecie rzecznicy PARP.

Mogą Cię również zainteresować