Samochód w „chmurze” od Forda

przez Maciej Badowsk
571 odsłony

„Chmura” przez niektórych uważana jest za przyszłość. Do tej grupy postanowił dołączyć Ford ze swoim konceptem Evos. Samochód ma być jednocześnie organizerem, odtwarzaczem muzycznym, kalendarzem, komputerem i wszystkimi tego typu nowinkami.

źródło: Audio.autoblog.com
źródło: Audio.autoblog.com

Czy to jest przyszłość motoryzacji? Evos oczywiście w zgodzie z modą będzie hybrydą spalinowo-elektryczną. I tak naprawdę niewiele więcej da się powiedzieć o jego mechanice, wnętrzu czy wyglądzie, który jest niestandardowy, lecz pamiętajmy, że to koncept. Jednak największe nowinki mają znajdować się w komputerze pokładowym, który będzie podłączony do naszego komputera domowego, laptopa czy smartfona.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, przykładowo, jeśli w kalendarzu w telefonie odwołamy spotkanie, samochód nie będzie nam o nim przypominał, będziemy mogli słuchać cały czas tej samej płyty, którą odtwarzaliśmy w domu przed wyjściem. Dodatkowo ma on nawet sugerować nam alternatywne trasy przejazdu biorąc pod uwagę nasz kalendarz oraz nawyki w prowadzeniu czy biorąc pod uwagę nasz kalendarz włączyć wcześniej klimatyzację czy ogrzewanie, tak żebyśmy mieli w środku optymalną temperaturę od pierwszej chwili. Dodatkowo samochód będzie monitorował pracę naszego serca. Maszyna ma zostać zaprezentowana na zbliżających się targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Film prezentujący Forda Evos:

Mogą Cię również zainteresować