Skrzywiony artykuł o sektorze MLM na Onet.pl

przez Katarzyna Wagner
1619 odsłony

Opublikowany 15 lipca br na portalu OnetBiznes.pl artykuł „Zarobić 200 tys. zł i nie narobić się” Katarzyny Gontarczyk, który zawiera wiele nieprawdziwych informacji trafił dzisiaj na stronę główną portalu Onet.pl.

Wniosków wynikających z wypowiedzi specjalistów z branży, których dzisiaj rano poprosiliśmy o komentarz jest sporo: „niekompetentna dziennikarka”, „prowokacja w celu wywołania ruchu na portalu, bo są wakacje i nie ma tematów”, „to problem braku rzetelnej edukacji wśród dziennikarzy biznesowych” itd.

Zaraz po ukazaniu się tego małoprofesjonalnego tekstu na portalu OnetBiznes.pl, jako pierwszy skomentował go redaktor naczelny „Network Magazynu” na swoim prywatnym blogu www.biznesfan.pl. Dzisiaj rano tekst trafił na stronę główną w Onet.pl i lawina ruszyła.


Nowe komentarze internautów pojawiają się w tempie mknącego po niebie Miga 24. Szkoda tylko, że jak to zwykle w sieci bywa, najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia internetowi pieniacze i ludzie, którzy o zagadnieniu nie mają zielonego pojęcia. No, ale ruch w wakacje jest, słupki skaczą. Tylko, czy autorka ww. tekstu będzie miała w sobie na tyle profesjonalizmu zawodowego i odwagi osobistej, że przygotuje sprostowanie? Bo kłamstw, wyssanych z palca zarzutów i oszczerstw w kierunku, jakby nie było, ponad 850 000 ciężko pracujących Polaków, wysnuć było łatwo.

– Szlag mnie trafia – komentuje sprawę Piotr Wajszczak, znawca branży MLM i autor znanego bloga o network marketingu. – 850 tys. ludzi i dają się bić po tyłkach, jak dzieci. Jak się branża nie skonsoliduje to każdy może po MLM jechać, kiedy chce.
Artykuł na Onet jest bardzo tendencyjny, a już zdjęcie osoby, która z cukru buduje piramidę, to szczyt szczytów. Proponuję zebrać chociaż 100 osób i złożyć przeciwko Onetowi pozew zbiorowy. Tylko po to, aby przez 7 dni każdy wchodzący na Onet widział przeprosiny dla ludzi z poważnej branży. Zero kasy, TYLKO przeprosiny. Może to podziała wychowawczo na rzetelność dziennikarską. Jak widać, jesteśmy traktowani, jak stado oszustów i sekciarzy. Ja rozumiem, że w MLM są oszustwa i sekciarze, ale w porównaniu do tego, co się dzieje w klasycznych biznesach to branża uczciwa jest. Z utęsknieniem czekam na konsolidację branży, mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, iż w kupie siła!

Mogą Cię również zainteresować