Szansa dla młodych gitarzystów: warsztaty z mistrzem

przez Marek Wyrzychowski
498 odsłony

Do Polski zawita jeden z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych świata – John Scofield, znany m.in. z zespołu Milesa Davisa. Z tej okazji specjalnie dla miłośników artysty przygotowano warsztaty, na których mistrz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi polskimi instrumentalistami.

John Scofield, źródło: www.flickr.com
John Scofield, źródło: www.flickr.com

Scofield odwiedzi nas na specjalne zaproszenie Ery Jazzu. Żeby wziąć udział w warsztatach wystarczy grać na gitarze, choćby na poziomie początkującym, posiadać aktywne konto w serwisie internetowym Facebook i dołączyć do grona fanów profilu T-Mobile-Music, a następnie do grona uczestników wydarzenia „John Scofield: Warsztaty z mistrzem”. Pierwszych 50 muzyków, którzy spełnią te warunki, spotka się 5 października br. z artystą w warszawskim klubie Chwila.

Następnego dnia po warsztatach John Scofield wystąpi w ramach pierwszej z jesiennego cyklu gali Ery Jazzu, którą od lat wspiera Polska Telefonia Cyfrowa.
Ten genialny kompozytor i wirtuoz, zaprezentuje przed warszawską publicznością swój nowy zespół oraz program w znacznej mierze opary na materiale z najnowszego albumu „A Moment’s Peace”. Występ kwartetu Scofielda poprzedzi koncert malijskiego duetu Amadou & Mariam, proponujący niepowtarzalne połączenie afrobeatu, bluesa i funka. Koncert odbędzie się 6 października br. w Sali Kongresowej w Warszawie.

Więcej informacji o koncercie, konkursie oraz muzycznych nowinkach na
www.t-mobile-music.pl oraz na profilu T-Mobile-Music w serwisie Facebook.

Mogą Cię również zainteresować