Targi Biznesu Alternatywnego

przez Marek Wyrzychowski
673 odsłony

„Network Magazyn” objął patronatem medialnym Targi Biznesu Alternatywnego. Jest to nowe przedsięwzięcie, które odbędzie się 19 marca 2011 roku w krakowskim hotelu Aspel, a zaprezentuje się na nim kilkanaście firm działających w systemie marketingu sieciowego. Dlaczego warto wziąć w tym udział?


Koncepcja marketingu sieciowego tworzy fundamenty biznesu w XXI wieku, zmieniając tradycyjne, hierarchiczne relacje w firmie typu pracownik-pracodawca na relacje partnerskie. Jest ona szansą na dodatkowe dochody dla osób, które będą się zajmować tą formą biznesu tylko dorywczo, ale może stać się także głównym źródłem utrzymania. Współpraca z firmami, opierającymi się na marketingu sieciowym, oznacza dużo swobody w podejmowaniu działań oraz elastyczność czasu pracy sprawiając, że współpracownik takiej firmy jest szefem sam dla siebie.

Targi Biznesu Alternatywnego to pierwsza tego typu impreza w Polsce, którą firma BiznesTUBE Sp. z o.o. zaplanowała na 19 marca 2011 r. (sobota) w Krakowie, w Hotelu ASPEL przy ul. Bratysławskiej 2. Kilkanaście firm zwiększających swoje udziały w rynku, dzięki wykorzystaniu marketingu sieciowego, będzie prezentowało swoje produkty, usługi oraz koncepcje biznesowe.

Czy istnieje zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia?

To, co działo się na światowych rynkach w ostatnich latach szczególnie dotknęło finanse zwykłych obywateli. Dla wielu okazało się, że praca na etacie nie daje już poczucia bezpieczeństwa, więc zaczęli poszukiwać innych źródeł dochodu. Oczywiście najlepiej jest pracować „na swoim”. Tylko jak to zrobić, gdy założenie biznesu od podstaw to niemały wydatek, a przy tym spore ryzyko?

Pewne możliwości daje działanie pod już istniejącą marką (franczyza), ale wysokość wkładu własnego potrafi skutecznie odstraszyć. Czy jest jeszcze jakaś alternatywa? Odpowiedzią na to pytanie jest marketing sieciowy. W MLM za zupełnie niewielką kwotę można uzyskać prawo do działania pod znaną marką. Poza tym marketing sieciowy nie ogranicza się tylko do dystrybucji produktów czy usług. Daje także niepowtarzalną możliwość kształtowania swoich umiejętności w tworzeniu i prowadzeniu własnej grupy biznesowej. Ten proces można przyrównać do budowania własnej firmy. Firmy, która w pewnym momencie zaczyna się dalej rozrastać już bez naszego zaangażowania. A my możemy w pełni zająć się realizacją swoich marzeń.

Czy łatwo jest trafić do organizacji opartej na marketingu sieciowym? Jak wybrać odpowiednią dla siebie firmę działającą w tej branży?

Z jednej strony wielu ludzi chce działać na własną rękę, ale nie mogą zdecydować się na wybór konkretnej organizacji lub są podejrzliwi wobec takiej formy działalności. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie wiedzą o możliwościach, jakie daje marketing sieciowy. Z drugiej strony sieci dystrybucyjne poszukują możliwości powiększenia swoich struktur, ale nie jest im łatwo dotrzeć do szerokiego grona osób.

– Stąd właśnie zrodził się pomysł zorganizowania Targów Biznesu Alternatywnego – powiedziała nam Magdalena Budek z firmy BiznesTUBE. – Naszym celem jest pomoc w spotkaniu się ludzi, chętnych do samodzielnej pracy z firmami oferującymi współpracę opartą na marketingu sieciowym. Dla firm z branży MLM i ich liderów, wydarzenie to będzie wyjątkową sposobnością do zaprezentowania swoich produktów i usług oraz koncepcji biznesowych szerokiemu gronu odbiorców, a w konsekwencji do pozyskania nowych klientów. Dla osób zainteresowanych nowymi możliwościami finansowymi będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się w jednym miejscu i w jednym czasie z wieloma firmami tej branży, co znacznie ułatwi dokonanie odpowiedniego wyboru i skróci drogę od zainteresowania tematem marketingu sieciowego do znalezienia właściwej dla siebie firmy – wyjaśnia Budek.

Targi Biznesu Alternatywnego odbędą się już 19 marca br., ale jest jeszcze możliwość dołączenia do grona wystawców. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.targimlm.pl lub drogą mailową na adres: [email protected].

Mogą Cię również zainteresować