A wszystko to korzystając z technologii wirtualnych procesorów graficznych NVIDIA® GRID™ vGPU™. Właśnie rozpoczęto sprzedaż oprogramowania Citrix XenDesktop® 7.1 i Citrix XenServer® 6.2. Technologia NVIDIA GRID vGPU pozwala pracownikom uzyskać dostęp do wirtualnego środowiska zawierającego wszystkie niezbędne aplikacje biurowe i projektowe w dowolnym momencie i za pomocą dowolnego urządzenia komputerowego – w tym także urządzeń mobilnych i notebooków.

Firmy coraz chętniej korzystają z technologii wirtualizacji pulpitu, dzięki której mogą zapewnić pracownikom dostęp do niezbędnych narzędzi w dowolnym miejscu i czasie. Przed pojawieniem się na rynku technologii NVIDIA GRID, do wyświetlania wirtualnych aplikacji i pulpitów używano wyłącznie procesorów centralnych zainstalowanych w serwerach. Takie rozwiązanie cechowało się niedostateczną wydajnością i zgodnością, co znacznie zmniejszało praktyczność wirtualizacji w zastosowaniach wymagających aplikacji do zarządzania budynkami (BIM), cyklem życia produktu (PLM) lub edycji filmów i zdjęć.

Przed wprowadzeniem technologii GRID vGPU w rozwiązaniach Citrix XenDesktop, klienci mogli zapewnić dostęp do wirtualnych procesorów graficznych na zasadzie jeden procesor – jeden użytkownik. Nowe rozwiązanie pozwala współdzielić jeden procesor graficzny między wielu użytkowników, a także z łatwością modyfikować zasady dostępu w zależności od bieżących potrzeb projektu.

– Demonstrując technologię XenDesktop i XenServer pokazaliśmy klientom z całego świata, że mogą teraz wirtualizować stosunkowo niewielkim kosztem wymagające graficzne aplikacje, a nawet pełne środowiska robocze, używając skalujących się rozwiązań NVIDIA GRID vGPU – powiedział Calvin Hsu, wiceprezes ds. marketingu produktów biurowych i aplikacji w firmie Citrix. – Nowe oprogramowanie XenDesktop 7.1 i XenServer 6.2 jest teraz dostępne dla wszystkich. Zachęcamy firmy do pobrania 60-dniowych wersji próbnych i samodzielnego przekonania się, jak dużą wydajność zapewniają nasze rozwiązania.

Technologia NVIDIA GRID vGPU to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, które pozwala na współdzielenie procesora graficznego bez poświęcania zgodności aplikacji ani wygody użytkowania. Nowe rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla firm z branż architektonicznych, inżynieryjnych, budowlanych, lotniczych i projektowych, ponieważ nowa technologia umożliwia dynamiczny przydział zasobów do użytkowników w miarę potrzeb danego projektu. Technologia NVIDIA GRID vGPU będzie również bardzo przydatna w szkolnictwie wyższym, umożliwiając tworzenie skalowalnych środowisk laboratoryjnych wraz z narzędziami ułatwiającymi naukę.

Technologia NVIDIA GRID vGPU jest certyfikowana przez wiodących dostawców oprogramowania i umożliwia równoczesne uruchomienie wielu maszyn wirtualnych korzystających z tego samego procesora graficznego. Każda z tych maszyn współpracuje z pełnoprawnym sterownikiem graficznym firmy NVIDIA, co gwarantuje pełną zgodność z aplikacjami użytkowników.