Uwaga na ataki hackerów

Internet jest miejscem, w którym możemy znaleźć mnóstwo wciąż aktualizowanych informacji o trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii. Jednak podczas szukania informacji trzeba uważać, ponieważ mogą one kierować nas do zainfekowanych stron.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Niestety, nawet takie tragiczne wydarzenia, jakie w ostatnich dniach dotknęły Japonię, hakerzy wykorzystują dla własnego zysku. „Zatruwają” wyniki wyszukiwania linkami, które prowadzą do fałszywych programów antywirusowych. Zwykle po wydarzeniach na skalę światową, które interesują wielu odbiorców, działanie nazywane optymalizacją Czarny Kapelusz (BHSEO – Black Hat Search Engine Optimization), jest odnotowywane bardzo często.

Tak było po trzęsieniu ziemi na Haiti, pożarach lasów w Californi, ostatnich powodziach w Australii, Brazylii, na Filipinach czy nawet trzęsieniu zmieni w Nowej Zelandii w poprzednim miesiącu. Fałszywy program antywirusowy, znany także jako scareware lub roguware, za pomocą fałszywych komunikatów próbuje przekonać użytkowników, aby nabyli bezużyteczne licencje. Dystrybucja scareware w ostatnich latach jest jednym z najbardziej opłacalnych cyber przestępstw a wygenerowany przez nią zysk służy do finansowania innych nielegalnych działań.

Blackhat SEO ma na celu prowadzenie do fałszywych antywirusów i jest ciągle bardzo popularnym rodzajem internetowych ataków. Polecamy, aby czytać ostatnie informacje o ważnych dla świata wydarzeniach tylko z zaufanych mediów, by zapobiec szkodom, jakie może wyrządzić Blackhat SEO. BHSEO atakuje przede wszystkim Google’a, ale od kiedy korporacja znacząco poprawiła zabezpieczenia, hackerzy coraz częściej kierują swoje ataki na inne wyszukiwarki.

Mogą Cię również zainteresować