Zmień bieg swojej kariery. Ucz się od mentorów biznesu

przez Aleksandra Witkowska
491 odsłony

6 lutego br. ruszyła rekrutacja do IV edycji „Mentors4Starters”, programu doradczo-rozwojowego skierowanego do młodych liderów. W tym roku uczestnicy mają do wyboru aż 30 mentorów z różnych branż, którzy pomogą im rozwinąć karierę zawodową i przybliżą specyfikę wymarzonej dziedziny.

Zakończenie III edycji Mentors4StartersZakończenie III edycji Mentors4Starters

Organizatorzy – Fundacja Mentors4Starters z pomocą warszawskiego oddziału Global Shapers – ogólnoświatową organizacją powstałą z inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego – na zgłoszenia czekają do 5 marca br. Być może zgłosi się ktoś reprezentujący system DS/MLM? Wszak może to być świetne narzędzie do budowania sobie wizerunku i marki ale również do promowania całego sektora wśród społeczeństwa…

Fundacja Mentors4Starters została założona przez Marię Belkę i Krzysztofa Jakubowskiego na początku 2016 roku na kanwie projektu o tej samej nazwie stworzonego przez Global Shapers Warsaw Hub. M4S to dynamicznie rozwijająca się inicjatywa, która umożliwia przyszłym liderom indywidualne konsultacje swoich planów zawodowych z mentorami będących na czele największych polskich i międzynarodowych organizacji działających na terenie kraju. Ponadto M4S stwarza warunki dla budowania trwałych relacji międzypokoleniowych, co szczególnie wyróżnia program.

Gdy dwa plus dwa to więcej niż jeden

Projekt skierowany jest do osób (od 20 do 35 lat), które chcą rozwijać swoją karierę zawodową i mają już za sobą co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego, działalność naukową lub prowadziły własną firmę. Celem „Mentors4Starters” jest rozwijanie potencjału młodych ludzi przez wprowadzenie ich w tajniki wybranej branży oraz mentoring w zakresie rozwoju zawodowego. Podczas indywidualnych spotkań Mentor i Mentee pracują nad budowaniem indywidualnej ścieżki kariery, rozwojem osobistym czy wdrożeniem własnego biznesu. Efektem są niezależne przedsięwzięcia, zmiany branży a nawet kierunku kariery. W programie M4S kluczowe jest trafne dobranie kandydatów z Mentorami, dlatego tak ważne jest, aby już na początkowym etapie rekrutacji młody człowiek jasno określił swoje potrzeby.

Każdorazowo liczba kandydatów do programu kilkunastokrotnie przewyższa liczbę miejsc. Wśród chętnych do uczestnictwa znajdują się absolwenci wszystkich kierunków, najlepszych szkół na świecie, a także osoby bez formalnego wykształcenia, młodzi przedsiębiorcy czy osoby zainteresowane karierą korporacyjną. Duże zainteresowanie programem świadczy o zapotrzebowaniu na nieformalną edukację. Szczególnie, gdy można zostać podopiecznym czołowych przedstawicieli biznesu, mediów czy sztuki. W gronie mentorów, którzy pro bono wspierają projekt są m.in. Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI, Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na region CEE czy Katarzyna Kolenda-Zaleska, redaktorka TVN i prezeska Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Jak w to wejść?

Zgłoszenie się do programu jest bardzo łatwe i bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie mentors4starters.pl, załączyć CV oraz list motywacyjny. Już na etapie aplikacji uczestnicy wybierają Mentora, z którym chcieliby się spotkać, uzasadniając swój wybór. Osoby, które pomyślnie przejdą pierwszy, zgłoszeniowy etap zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną. Następnie profile wybranych kandydatów zostaną przedstawione Mentorom, którzy wybiorą swoich przyszłych podopiecznych. Na początku odbędzie się spotkanie inaugurujące IV edycję „Mentors4Starters”. Cykl rozmów z mentorami zakończy się w listopadzie.

Misją fundacji jest strukturyzacja wiedzy o mentoringu, czego efektem będzie wydanie Pierwszego Polskiego Raportu o Mentoringu. Więcej informacji na: www.mentors4starters.pl.

Mogą Cię również zainteresować