Zróbmy razem biznes! – trzecia edycja Startup School

przez Piotr Hoffmann

Już po raz trzeci rusza wakacyjna szkoła e-biznesu organizowana przez Fundację Startup School i Rafała Agnieszczaka. Choć w nieco innej formule, nadal skutecznie wspiera przedsiębiorcze inicjatywy młodych ludzi w internecie.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Startup School – wakacyjnej szkoły przedsiębiorczości w internecie. Zgłoszenia mogą nadsyłać pasjonaci marketingu, nowych technologii oraz graficy. W tym roku patronem naboru jest Codility.com, które uczestniczy w weryfikacji nadesłanych przez programistów zgłoszeń. Na tych, którzy chcą stworzyć własny e-biznes czekają dwa miesiące nauki i pracy nad projektem.

Wystarczy zapał, otwarty umysł i chęć do pracy. Organizator zapewnia wsparcie merytoryczne i finansowe w trakcie całych warsztatów. Na najlepszych czeka inwestor. Na początku września br. wszystkie projekty zostaną zaprezentowane publicznie podczas całodniowej gali z udziałem inwestorów. Swoją obecność na niej potwierdził już SpeedUp Venture Capital Group, który postanowił wesprzeć ideę Startup School i zainwestować w najlepsze powstałe w tym roku projekty. Spośród maksymalnie sześciu tegorocznych zespołów szansę na dofinansowanie własnego projektu ma nawet połowa z nich.

– Startup School to sprawdzone rozwiązanie, które bardzo nam się podoba. SpeedUp Venture Capital Group nieustannie poszukuje nietuzinkowych, nowotechnologicznych rozwiązań by móc w nie zainwestować. Dlatego nie wyobrażam sobie, aby mogło nas zabraknąć podczas tegorocznej edycji Startup School. Liczymy, że znajdziemy tam rozwiązanie, które zmieni świat na lepsze – mówi Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group

Zgłosić można się już dziś. Tegoroczna edycja Startup School rozpocznie się 1 lipca i będzie trwała do 31 sierpnia br. Rekrutacja potrwa do 8 maja 2011. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.startupschool.pl.

Więcej informacji udziela: Rafał Agnieszczak, e-mail: [email protected]

O projekcie:

Startup School to projekt, który powstał z inicjatywy przedsiębiorcy internetowego
Rafała Agnieszczaka (współtwórcy m.in. Fotka.pl, Swistak.pl, Finansowo.pl). W 2009 roku wraz z programistami i project managerami z Kreativ Sp. z o.o. zorganizował po raz pierwszy wakacyjne warsztaty przedsiębiorczości. Młodzi ludzie z całej Polski mieli okazję spędzić trzy miesiące w Warszawie, zdobyć wiedzę na temat tworzenia biznesu w branży internetowej i co najważniejsze, zrealizować swój pomysł na biznes internetowy. Do tej pory w Startup School wzięło udział kilkadziesiąt osób i powstało kilkanaście serwisów, nad którymi zespoły pracują również po zakończeniu wakacji. W zamian za udziały młodzi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne podczas tworzenia własnego produktu internetowego.

Mogą Cię również zainteresować