K-LINK POLAND – „Zapobieganie lepsze niż leczenie”

przez Marek Wyrzychowski

Aleksandra Błotko – ambasador korony w network marketingowej firmie K-LINK INTERNATIONAL, zorganizowała w swoim rodzinnym mieście Bielsko-Biała spotkanie edukacyjne, na które przyleciał z Malezji znany specjalista od medycyny alternatywnej – Peter Lau.

ee

Najpierw odbyło się szkolenie wewnętrzne dla grupy budujących już swój network marketing dystrybutorów z firmy K-LINK, gdzie na temat najważniejszych elementów wpływających bezpośrednio na  dynamikę rozwoju w tym systemie edukował Piotr Krenig. To ekspert w zakresie edukacji biznesowej i marketingowej, przedsiębiorca, mentor, a przede wszystkim doskonały mówca i autor ciekawej książki zatytułowanej „Pierwsze prawo marketingu”.

– W życiu nie ma przypadków. Piotra Kreniga znam od bardzo dawna, jeszcze z czasów, kiedy działaliśmy w sektorze finansowym. Potem nasze drogi się rozeszły. Ale nie bez powodu los zetknął nas znowu właśnie teraz, gdy postanowiłam zmienić strategię działania naszej grupy w firmie K-LINK. Mam konkretny pomysł, aby mocno rozwinąć nasze struktury i zaangażować do współpracy więcej ludzi młodych, którzy w systemie MLM widzą swoją przyszłość i Piotr mi w tym pomoże pod kątem edukacyjnym – powiedziała Aleksandra Błotko.

W drugiej części spotkania miał natomiast miejsce bardzo interesujący wykład gościa specjalnego z Malezji, gdzie mieści się siedziba główna firmy K-LINK INTERNATIONAL. Peter Lau zajmuje się medycyną naturalną, holistyczną, jest wielkim zwolennikiem i propagatorem koncepcji medycznych pod kątem rozwiązań alternatywnych, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście proponowane w kontekście wielowiekowej tradycji chińskiej. Jak wiadomo, szeroko rozumiana filozofia medycyny chińskiej – w odróżnieniu od tradycyjnej – od tysięcy lat skupia się na tym, aby przeciwdziałać wszelkim dolegliwościom i chorobom zanim nas dopadną, a nie kiedy będzie już za późno. To dlatego wykład Petera Lau nosił znamienny tytuł: „Zapobieganie lepsze niż leczenie”.

– W medycynie chińskiej zdrowie jest rozumiane i przedstawiane jako równowaga yin-yang. To intelektualna rama chińskiej mądrości i naukowego myślenia szczególnie w takich dziedzinach jak przyroda, biologia, no i medycyna. Według tej teorii należy postrzegać równocześnie wszystkie organy w ciele, wówczas łatwiej zrozumiemy choroby. Ale nasze organy to przecież nic innego jak komórki, a więc powinniśmy dbać już o nasze komórki. Jak? Poprzez odpowiednie odżywianie i dostarczanie im odpowiednich, niezbędnych do życia i rozwoju elementów – wyjaśnił Peter Lau.

Wykład był bardzo ciekawy. Z naszych obserwacji wynika, że również medycyna zachodnia, która do niedawna uznawała wyłącznie tabletkę i skalpel, powoli zaczyna doceniać filozofię i metody leczenia znane już od wielu wieków w kulturach wschodnich. Coraz więcej lekarzy uniwersyteckich zwraca uwagę na osiągnięcia choćby medycyny chińskiej. Jak to mówią: „lepiej późno, niż wcale”. W bielskim spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele K-LINK POLAND z Wrocławia – Krystyna Słowińska i Jakub Cegielski.

Mogą Cię również zainteresować