Koncern Amway znów ma problemy z prawem. Tym razem spółka znalazła się na celowniku urzędników indyjskich

przez Maciej Maciejewski

„Stoimy za naszymi biznesami w Indiach” – takie jest oficjalne stanowisko w tej sprawie decydentów największego network marketingu świata. O co chodzi? Firma Amway jest oskarżona o budowanie systemu sprzedaży lawinowej i pranie brudnych pieniędzy.

źródło: IndiaToday.in

Dyrekcja ds. egzekwowania prawa (ED) zajęła aktywa należące do Amway India Enterprises Private Limited, oskarżonej o działalność niezgodną z prawem. „Skonfiskowane mienie obejmuje nieruchomości i budynki fabryczne spółki znajdujące się w dzielnicy Dindigul Tamil Nadu, obiekty i maszyny, pojazdy, rachunki bankowe oraz środki pieniężne” – oświadczyły indyjskie władze.

Jak donoszą tamtejsze media, śledztwo dotyczące prania brudnych pieniędzy przeprowadzone przez ED podobno wykazało, że firma Amway prowadzi oszustwo polegające na organizowaniu systemu kuli śnieżnej pod pozorem wielopoziomowej sieci marketingowej. Zarzut ten jest o tyle niezrozumiały i trudny do wytłumaczenia, gdyż Amway działa w Indiach z ogromnymi obrotami nieprzerwanie od 1998 roku.

„Amway India ma kłopoty po tym, jak Dyrekcja Egzekwowania Prawa (ED) zajęła aktywa firmy w ramach śledztwa dotyczącego prania pieniędzy. Rzecznik Amwaya powiedział, że współpracują z władzami w celu sprawiedliwego, prawnego i logicznego zakończenia nierozstrzygniętych kwestii” – czytamy w India Today.

Mogą Cię również zainteresować