RENTGEN MLM. Prześwietlamy FutureNet & Lyoness

przez Maciej Maciejewski
2311 odsłony

Podstawowym zadaniem każdego dziennikarza jest informowanie społeczeństwa. Zgodnie z prawem prasowym dziennikarz jest uprawniony do uzyskiwania informacji. Informacji mają udzielać prezesi, kierownicy, ich zastępcy, rzecznicy prasowi lub inne upoważnione osoby, w granicach obowiązków powierzonych im w tym zakresie. Jak to wygląda w biznesie?

Różnie. Raz wzdłuż, a innym razem podłużnie. Większość spółek w profesjonalnej drodze po sukces prowadzi politykę pełnej jawności, a te inteligentne potrafią sobie nawet na upublicznianiu i powszechnym demonstrowaniu ważnych, newralgicznych informacji, sprawnie budować markę i wizerunek, co w konsekwencji sprzyja dynamicznemu i transparentnemu rozwojowi.

Są firmy, które oficjalnie chwalą się takimi  informacjami, statystykami, faktami, a dla innych stanowią  one tajemną tajemnicę i chronią ich ujawnienia jak kenijski lew. I nie mówię tutaj o jakimś magicznym składzie napoju typu Coca-Cola. Chodzi mi o podstawowe dane na temat przedsiębiorstwa, które nie mają najmniejszego wpływu na technologię, produkcję czy jakiekolwiek inne kwestie stanowiące wartość dla czyhającej za rogiem konkurencji. Dlaczego? Powodów może być wiele…

Znawcy przedsiębiorczości i biznesu, liderzy tej dziedziny z krwi i kości, którzy odnieśli prawdziwe sukcesy, nigdy nie mają nic do ukrycia. Ich zdaniem transparentność to kwestia honoru, rzetelności i etyki. I z takimi przedstawicielami branży sprzedaż bezpośrednia & network marketing nasza redakcja nigdy nie miała żadnego problemu z dostępem do informacji. Prezesi takich spółek otwierają nam laptopy i pokazują księgowość z zamkniętymi oczami, o każdej porze dnia i nocy, o czym świadczą choćby publikowane rok rocznie przez Network Magazyn raporty finansowe. Jednak, jak się okazuje, sprawa ta w biznesie MLM nie zawsze ma wymiar tak zero-jedynkowy, jasny i przejrzysty…  

Najważniejsze publikacje o projektach FutureNet & Lyoness:

„Witajcie w FutureNet”

„FutureNet jako przykład piramidy finansowej”

„Prezes FutureNet znów wprowadził ludzi w błąd?”

„FutureNet i Piotr.T – Network Magazyn na wokandzie”

„FutureNet & FuturoCoin or FutureMistake & FutureJoke”

„Maciejewski wygrał sprawę z Piotrem T. Poszło o FutureNet”

„LYONESS. Strachy na lachy czy początek końca?”

„Czy kluby powinny reagować już teraz? Lyoness pod okiem KNF i UOKiK”

„Amber Gold to przy tym mały pikuś? Piramidalne tajemnice wspólnoty Lyoness”

Unikatowe, aktualne zestawienie podmiotów działających w systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy na terenie Polski znajdziesz w tym miejscu:

Mogą Cię również zainteresować