Sport to zdrowie. IX Konferencja Wellness za nami

przez Katarzyna Wagner
248

Każdy zna to powiedzenie. Z jego przesłania skorzystali też organizatorzy cyklicznej Konferencji Wellness, którzy jej dziewiątą edycję skupili wokół hasła „Ruch po zdrowie”. Konferencja odbyła się 27 lutego 2016 r. w Warszawskim Domu Technika NOT.

źródło: Flickr.com źródło: Flickr.com 

Idea, która przyświeca twórcom tego cyklicznego, prozdrowotnego wydarzenia, to szerzenie wiedzy na temat wszelkich aspektów życia, prowadzących do poprawy naszego zdrowia.

Codzienna dbałość o zdrowie to nie tylko prawidłowo zbilansowana dieta, zdrowie psychiczne, redukcja stresu, właściwa, naturalna suplementacja, ale też sport czy po prostu ruch. Nie do przecenienia w dbaniu o ogólną kondycję organizmu jest systematyczna aktywność fizyczna. Wiedzę o tym, jak w nasze codzienne życie wprowadzić właściwe zachowania prowadzące do poprawy zdrowia, przekazywali podczas kolejnych wykładów specjaliści różnych dziedzin szeroko rozumianego zagadnienia wellness.

Naturoterapeuta Dariusz Żochowski wskazywał na istotę aktywności fizycznej w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej człowieka. Reprezentująca firmę Limba, producenta produktów na bazie krzemionki Maria Sałyga, opowiedziała uczestnikom jak ważna dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu jest krzemionka. Natomiast zajmujący się od wielu lat mikroorganizmami i ich wpływem na nasze zdrowie i otoczenie Stanisław Kolbusz z firmy Probiotics Polska podkreślił rolę mikroorganizmów w aktywności sportowej. Doktor Danuta E. Białek przybliżyła zagadnienie wellness nawiązując do swojej książki „Wellness zdrowie Od-nowa”, którą przy tej okazji można było zakupić i otrzymać dedykację od autorki.

W drugiej części odbył się talk show z zaproszonymi na spotkanie sportowcami, wśród których mogliśmy usłyszeć Grzegorza Kleszcza, Mateusza Mrozowskiego, Rocha Kossowskiego, Elżbietę Benducką, Wojciecha Makowskiego, Tomasza Komorka, Bartosza Czaudernę, Łukasza Kołasińskiego czy Sebastiana Szajnera. Gościem specjalnym spotkania był Andrzej Strejlau, były sportowiec i trener kadry piłkarskiej.

Platforma Produktów i Usług, organizator wydarzenia, jak zawsze zapewnił oprócz dużej dawki wiedzy, doskonałych prelegentów, licznych stoisk ze zdrowymi produktami, także program artystyczny. Nie zabrakło jogi śmiechu – zajęć prowadzonych przez Karinę Lesiak czy pokazu ćwiczeń Nordic Walking z Pawłem Horochowskim. Pod koniec odbyło się także losowanie atrakcyjnych upominków. Konferencję już po raz kolejny poprowadził popularny konferansjer Ryszard Rembiszewski, który zachęcał do korzystania z wiedzy prelegentów, a także nakłaniał do rozmów ze specjalistami i zakupów zdrowych produktów na stoiskach.

Sponsorem konferencji była Platforma-zakupow.pl – internetowy sklep ze zdrowymi produktami oraz firma IBI.pl – reklama i poligrafia, odpowiedzialna za materiały drukowane towarzyszące konferencji – zaproszenia, ulotki, plakaty. Konferencję objęły patronatem Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych oraz Stowarzyszenie EkosystEM Dziedzictwo Natury.

Już dziś polecamy kolejną Konferencję Wellness, podczas której nie zabraknie nowości na temat dbania o zdrowie, licznych atrakcji, a także możliwości zakupu wspaniałych i zdrowych produktów. A oto relacja przygotowana przez Telewizję Warszawa: http://www.telewizjawarszawa.pl/video/konferencja-wellness-pt.-ruch-po-zdrowie-361.html

Mogą Cię również zainteresować