Bezprzewodowy router HSPA

przez Marek Wyrzychowski
522 odsłony

Firma Wel.com, dystrybutor modemów i akcesoriów do mobilnego internetu, przedstawiła bezprzewodowy router 802.11n z HSPA – Zalip CDG561AM. Urządzenie posiada wbudowany układ HSUPA, który umożliwia wygodne, stałe połączenie z internetem w dowolnym miejscu.


Oprócz szerokopasmowego, mobilnego dostępu do internetu router posiada fizyczny port WAN dla stacjonarnego łącza szerokopasmowego, obsługujący między innymi połączenia PPPoE, statyczne IP, zmienne IP (klient DHCP), PPTP oraz L2TP. W celu ochrony komputerów znajdujących się w sieci lokalnej CDG561AM został wyposażony w firewall SPI oraz możliwość wygodnego tworzenia reguł zapory sieciowej.

Konfigurację routera, przywracanie i zapisywanie jego ustawień można łatwo przeprowadzić poprzez interfejs www, wykorzystując do tego przeglądarkę internetową. Sprzęt pozwala także na odbieranie i wysyłanie do jednego lub wielu użytkowników GSM krótkich wiadomości tekstowych SMS. Przychodzące wiadomości SMS można przekierować na ustalony adres email.


Dzięki wykorzystaniu sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11n oraz 4 portom LAN niezwykle łatwo można dzielić internet ze znajomymi i rodziną. Wbudowany port WAN oraz moduł mobilny umożliwiają redundantne połączenie internetowe. W przypadku awarii łącza WAN transmisja jest automatycznie przełączana na łącze mobilne. Router Zalip CDG561AM to także idealne narzędzie do świadczenia usługi dostępu do internetu np. na pokładzie autobusu. Z kolei stałe podłączenie do internetu oraz wykorzystanie odbiornika GPS jest doskonałym sposobem na stworzenie systemu kontroli lub systemu wymiany informacji.

Mogą Cię również zainteresować