Ciężka praca za dotknięciem jednego palca

przez Marek Wyrzychowski
984 odsłony

Zaledwie jednym palcem możemy zarządzać pracami związanymi z koszeniem i pielęgnacją trawy w ogrodzie. Posiadacze automatycznych kosiarek Husqvarna dzięki wprowadzonej na rynek aplikacji mogą od dziś zarządzać, uruchamiać, planować, konfigurować i monitorować urządzenie za pomocą smartwatcha.

Husqvarna, jako globalny lider w zakresie produkcji automatycznych robotów koszących, jako pierwsza wprowadziła na rynek aplikację Automower® Connect dla Apple Watch™. Dzięki aplikacji Automower® Connect możliwe jest zdalne sterowanie kosiarką za pomocą zegarka.

Koszenie trawnika jest możliwe poprzez wykorzystanie funkcji smartwatcha, bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, na wakacjach, blisko czy też na drugim końcu świata. – 21 lat temu firma Husqvarna wprowadziła na rynek kosiarkę Automower – pierwszego robota koszącego. Od tego czasu nieustannie udoskonalamy tę technologię. Dzięki aplikacji Automower® Connect dla Apple Watch™ firma zapewnia użytkownikom automatycznych kosiarek zupełnie nową jakość pielęgnacji zieleni w ich ogrodach. W ten sposób umacniamy swoją pozycję lidera na rozwijającym się rynku robotów koszących – powiedział Olle Markusson, menedżer kategorii robotów koszących w Husqvarna.

Aplikacja Automower® Connect dostępna jest dla modeli Husqvarna Automower 320, 330X i 450X. Wyświetlacz umożliwia dostęp do następujących funkcji:

  • Kontrolowanie – odbieranie informacji o bieżącym statusie robota koszącego (co robi?) i ewentualnie wysyłanie poleceń typu „Start”, „Stop” i „Zaparkuj”;
  • Konfigurowanie – odczytywanie i zmiana ustawień automatycznej kosiarki, stosownie do aktualnych preferencji użytkownika;
  • Bezpieczeństwo – odbieranie powiadomień o alarmach i namierzanie położenia robota koszącego w przypadku kradzieży.

Aplikację można pobrać nieodpłatnie ze sklepu App Store. Znaleźć ją można w kategorii „Utilities (narzędzia)”. Kosiarka automatyczna Automower firmy Husqvarna pojawiła się na rynku w 1995 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele udoskonaleń, tworząc kilkanaście różnych modeli maszyn, dopasowując możliwości urządzeń do wszystkich rodzajów ogrodów. Automower, dostępny na rynku od ponad 20 lat, jest liderem w sektorze automatycznych kosiarek. Urządzenie cechuje cicha i szybka praca, precyzyjna pielęgnacja trawy bez udziału operatora, a dzięki temu możliwość zaoszczędzenia czasu przez posiadaczy tych maszyn.

Od momentu zaprojektowania kosiarki automatycznej Husqvarna Automower powiększano zakres jej możliwości. Husqvarna Automower to kosiarka elektryczna, która może pracować na nierównym terenie, o nachyleniu nawet do 45%, w każdych warunkach pogodowych, a dzięki silnikom Ultrasilent, zapewnia cichy tryb pracy. Wyjątkowa technika koszenia oparta jest na niewielkich, ostrych, obracających się ostrzach, które w sposób ciągły przycinają trawę, odpowiednio do indywidualnych potrzeb trawnika, na określonym obszarze. Kiedy przychodzi czas naładowania baterii, kosiarka sama wraca do swojej stacji dokującej, aby później wrócić i kontynuować koszenie. Trawniki, o które dba Automower są precyzyjnie przycięte i stale pielęgnowane. 

Mogą Cię również zainteresować