Pierwszym mówcą podczas Konferencji Lavylites był gość specjalny z Niemiec, dr medycyny zintegrowanej Ludwig Reiser, członek Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Zawodowej i Środowiskowej oraz Stowarzyszenia Niezależnych Naturopatów. Dr Reiser dał wykład na temat fizyki kwantowej i jej wpływu na człowieka oraz otaczające nas środowisko. Zagadnienia, które poruszał, są niezwykle złożone pod kątem technicznym, naukowym, ale bardzo widoczna pasja, z jaką angażuje się doktor w swoją pracę i zainteresowania prywatne, pozwoliła mu przekazać tę wiedzę wszystkim uczestnikom seminarium w sposób nader prosty i kompetentny. Wykład nazywał się „Energie mają wpływ na nasze zdrowie, czyli jak działają produkty Lavylites“.

Druga prelekcja również okazała się sporą dawką wiedzy o naszym zdrowiu, ale zawierała również konkretne wskazówki profilaktyczne potrzebne ludziom w tym zakresie. Mówcą był znany w firmie dr Piotr Pelczar, a tytuł jego wykładu brzmiał: „Dbajmy o nasze serce i układ naczyniowy.” I jak się okazało, nie bez przypadku doktor wybrał akurat taką tematykę, gdyż firma Lavylites wprowadziła niedawno do swojego portfolio całkiem nowy produkt. Wyrób nazywa się Pentyll Heart a jego zadaniem jest właśnie profilaktyka całego układu krwionośnego.

Po krótkiej przerwie obiadowej sala znów zapełniła się po brzegi, a na scenie pojawił się Maciej Maciejewski, redaktor naczelny „Network Magazynu”, który mówił o obecnej sytuacji sektora sprzedaży bezpośredniej na rynku polskim i możliwościach, jakie społeczeństwu daje system MLM. Szczególną uwagę – jak zwykle edukacyjnie – redaktor zwrócił na uważne i inteligentne poruszanie się po rynku. Tak, aby przez przypadek nie wpaść w szpony jakichś zakamuflowanych piramid finansowych, których niestety pojawia się coraz więcej, zwłaszcza w internecie.

Po tym wystąpieniu na scenę wychodzili kolejno wskazywani dystrybutorzy, którzy w ostatnim czasie wskoczyli na wyższe poziomy w firmowym planie marketingowym. W ten sposób odpowiednie odznaki wręczono wielu współpracownikom. Od pozycji partnera, aż po wysoką już rangę lite one. Najmocniejsze jednak uderzenie organizatorzy spotkania zostawili na koniec. Wisienką na torcie okazał się motywacyjny wykład Zoltána Berty pt.: „Chcesz więcej zarabiać? Wszystko zależy od Twojego podejścia…” oraz mocny występ Zbigniewa Utko zatytułowany „Dlaczego właśnie Lavylites?” Po tych dwóch asach network marketingu na scenę wyszła jeszcze tylko piękna kobieta – dr Orosz Cintia, rzecznik Lavylites Network, która pokazując konkretne dane liczbowe i statystyki, podsumowała wyniki osiągnięte przez firmę w ostatnim kwartale 2017 roku.

Sam założyciel i twórca produktów Lavylites – Tibor Jakabovics, z powodu nawału pracy nad nowymi produktami, niestety nie mógł się pojawić w Bytomiu osobiście, ale specjalnie z okazji tej konferencji nagrał dla jej uczestników odpowiednie przesłanie, które zostało na sam koniec wyemitowane w postaci filmu wideo. Trzeba zaznaczyć, że w rolę konferansjera tego dnia wcielił się błyskotliwy uczestnik biznesu Lavylites – Tomasz Klocek, który świetnie poprowadził całe spotkanie w Bytomiu. (Foto: Anna Binda)