Krem nawilżający do twarzy z kwasem hialuronowym – czy warto?

przez Maciej Maciejewski
1630 odsłony

Krem nawilżający do twarzy to jedna z podstaw naszej codziennej pielęgnacji, podobnie jak żel do mycia twarzy. Popularność tego typu kosmetyków sprawia, że bez problemu znajdziemy na rynku wiele produktów, które są wzbogacone w przeróżne substancje mające w stu procentach odpowiedzieć na potrzeby naszej skóry. Jedną z nich jest chociażby kwas hialuronowy. Dlaczego używa się go w kosmetykach i jakie ma właściwości? Zaraz odpowiemy na to pytanie, więc serdecznie zapraszamy do lektury!

Krem nawilżający do twarzy to jeden z podstawowych produktów kosmetycznych, który wraz z żelem do mycia twarzy stwarza już świetną bazę do dalszych procesów pielęgnacyjnych. Krem nawilżający do twarzy może znaleźć swoje zastosowanie przy właściwie każdym typie cery, ale powinien być do niej dobrze dopasowany. To dopasowanie zależy między innymi od użytych przez producenta kosmetyku substancji, które mają za zadanie odpowiedzieć na potrzeby naszej skóry.

Jedną z nich jest kwas hialuronowy. Czym jest ten składnik? Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Służy on do podtrzymania naszych włókien kolagenowych w dobrej kondycji i właśnie z tego powodu czasami nazywa się go serum młodości. Kolagen bowiem jest jednym z podstawowych białek budulcowych i wypełniających w naszym organizmie i znajdziemy go tam praktycznie wszędzie. Kiedy poziom kolagenu spada, nasza skóra może zacząć wiotczeć i okazywać więcej oznak procesu starzenia.

Kwas hialuronowy służy utrzymaniu włókien kolagenowych w jak najlepszej formie, co robi między innymi dzięki swoim ponadprzeciętnym właściwościom nawilżającym. Jedna cząstka tej substancji jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody, co pokazuje nam, jaki kwas hialuronowy ma potencjał nawilżający.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy krem nawilżający do twarzy z kwasem hialuronowym będzie dla niego odpowiedni, na to pytanie może być tylko jedna odpowiedź – zdecydowanie tak! Tak jak pisaliśmy przed chwilą, kwas hialuronowy wspomaga działanie kolagenu i intensywnie nawilża. Takie działanie z całą pewnością docenią osoby o cerze dojrzałej, którym odpowiedni krem z kwasem hialuronowym będzie mógł pomóc przy zatrzymaniu oznak starzenia. Kwas hialuronowy, podobnie jak kolagen, po 25 roku naszego życia zacznie wytwarzać się  w naszym organizmie w znacznie mniejszej ilości. Z tego powodu zdecydowanie warto zadbać o stosowanie kosmetyków, które będą mogły pomóc w jego dostarczaniu.

Dobry krem nawilżający do twarzy to jednak nie wszystko. Nie możemy zapominać o innych kosmetykach, które wspomogą jego działanie. Przykładem takiego produktu może być żel do mycia twarzy. Efekty kwasu hialuronowego będą przez nas odczuwalne dopiero wtedy, kiedy właściwie będą mogły wchłonąć się w skórę. Do tego skóra wymaga odpowiedniego oczyszczenia, które możemy osiągnąć jedynie stosując dobry jakościowo żel do mycia twarzy, najlepiej w połączeniu z dedykowanym naszym potrzebom peelingiem.

Mogą Cię również zainteresować