Podróż Bohatera

przez Mariusz Szuba
819 odsłony

Podróż BohateraTrening motywacyjny jest kluczemdo osiągnięcia Twojego sukcesuMariusz Szuba Teraz Ziemia kręci się dookoła, a Ty nie zwracasz na to uwagi. W Twojej głowie także dzieją się rzeczy dużo ważniejsze niż myślisz.

 

To, na czym skupia się większość ludzi w dzisiejszych czasach przypomina mi współczesną medycynę, która leczy skutki nie patrząc na przyczynę choroby. Jeśli zaczniesz zwracać uwagę na to, co kryje się za decyzjami jakie podejmujesz, co sprawia, że czasami ruszasz naprzód, a czasami się poddajesz – wtedy odnajdziesz klucz do skuteczności.

Emocje, to coś co towarzyszy Ci na co dzień. Nawet teraz, gdy czytasz te słowa, też odczuwasz konkretny stan emocjonalny, który już za chwilę może się zmienić w coś jeszcze bardziej ciekawego…

Emocje. Jak z nich wreszcie skorzystać?

Trwa właśnie kolejny dzień życia pewnej osoby w pewnym mieście, która czyta artykuł w ulubionym magazynie. Tak, oczywiście, że chodzi mi o Ciebie, bo jesteś teraz na pewnym etapie i szukasz informacji, dzięki której podniesiesz jakość Twojego życia w obszarze pt.: "Jak osiągać lepsze wyniki w biznesie, jak poprawić swoje relacje z bliskimi i ze samym sobą?"

Zależy mi na tym, by po akcji nastąpiła reakcja. To zdrowa i skuteczna zasada, nieprawdaż? Akcja, czyli to, że czytasz. Reakcja, czyli to co zrobisz zaraz po przeczytaniu tego artykułu. Niestety, większość ludzi w dzisiejszych czasach koncentruje się na rzeczach mniej istotnych. Próbują "grać" nie znając nut. Na szczęście dzisiaj mamy dostęp do tajemnic, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Być może dzisiaj zauważysz, jak bardzo istotne jest to, w jaki sposób zarządzasz swoim własnym umysłem i poznasz fragment swojej osobistej instrukcji obsługi.

Dlaczego ludzie nie robią nawet pierwszego kroku,
by zmienić jakość swojego życia?

Odpowiedzi jest kilka:

1. Nie wiedzą, czego tak naprawdę chcą

Jakiś czas temu miałem przyjemność prowadzić trening motywacyjny dla pracowników ogromnej korporacji. Zapytałem jednego z uczestników, jakie jest jego marzenie. Odpowiedział, że chce mieć więcej pieniędzy. Wyciągnąłem z kieszeni złotówkę i dałem mu ją. Czy spełniło się jego marzenie? Moim zdaniem tak – miał więcej niż przed chwilą…

Jak widzisz, cel nie był określony dokładnie, dlatego nagroda nie była satysfakcjonująca. A jaki jest Twój cel? Dopóki nie stworzysz w swojej głowie wyraźnego obrazu swojego celu, nie będziesz znał najkrótszej drogi, by go osiągnąć. Wielu ludzi zapomina, że pieniądze są tylko środkiem do spełnienia marzeń. Zamiast myśleć o pieniądzach, pomyśl co możesz za nie mieć, jak się będziesz czuł, kiedy już będziesz to miał. Pomyśl o tym. Stwórz teraz wyraźny i trójwymiarowy obraz siebie w przyszłości. Nie wiem jakie masz marzenie. Może luksusowy samochód, piękny dom czy własna wyspa? Wiem natomiast, że potrafisz wyobrazić to sobie właśnie teraz. Jeśli zapytam Cię: jak wyglądają drzwi wejściowe do Twojego domu? Jaki mają kolor?

Mogą Cię również zainteresować