Czy Tallin to dobre miejsce na weekend?

przez Maciej Maciejewski
1252 odsłony

Zamieszkany przez 426 tysięcy ludzi Tallin to stolica Estonii. Miasto jest idealne na weekend lub tak zwany city break. W estońskiej stolicy nie ma zbyt wielu zabytków, ale jednocześnie Tallin oferuje ciekawy klimat i wiele uroczych miejsc do zobaczenia.

źródło: Pexels

Jak dotrzeć do Tallina?

Tallin to średniej wielkości miasto położone nad brzegiem Zatoki Tallińskiej. Stolica Estonii cieszy się sporą popularnością wśród turystów, ponieważ możemy wybrać się tam na 2–3 dni i spędzić czas w naprawdę interesujący sposób. Loty do Tallina były kiedyś wyjątkowo tanie i za mniej niż 100 złotych można było dolecieć do stolicy Estonii z Polski. Obecnie jednak ceny znacznie wzrosły i najtańszy lot dla jednej osoby w obie strony kosztuje około 1200 złotych. Warto jednak dopłacić 400 złotych i polecieć bez przesiadek. Czas lotu bezpośredniego to tylko półtorej godziny, dlatego to bardzo wygodna opcja.

Tallin na city break – czy warto?

Tallin to miasto słynące z pięknej średniowiecznej architektury. Wyróżnia się również wspaniałą starówką, która przyciąga wzrok wielu turystów. Zwiedzanie nie powinno zająć więcej niż weekend, dlatego też do stolicy Estonii można wybrać się na city break. Pogoda w Tallinie jest bardzo podobna do polskiej, dlatego najlepiej zdecydować się na wyjazd w okresie wiosenno-letnim, by nie marznąć.

W estońskim mieście warto zobaczyć:

  • rynek z kolorowymi kamieniczkami i ratuszem, czyli starą część miasta;
  • pasaż Świętej Katarzyny, czyli średniowieczną uliczkę;
  • punkt widokowy, z którego można wiele zobaczyć i zrobić sporo zdjęć;
  • przeszklone budynki, ulicę Narva Maantee pełną galerii handlowych i sklepów, czyli nowoczesną część miasta;
  • barokowy pałac Kadriorg wraz z parkiem.

Po Tallinie najlepiej przemieszczać się pieszo, ponieważ większość atrakcji znajduje się blisko siebie. Inną opcją są również przejażdżki komunikacją miejską, która jest bezpłatna, ale tylko dla mieszkańców miasta. Oznacza to, że turyści muszą kupić bilety. Ogólne ceny w Estonii są niewiele wyższe od polskich, dlatego też można uznać, że kraj ten jest średnio drogi. W centrum znajduje się bardzo wiele hoteli, a także studenckich hosteli, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo Tallin jest uznawany za miasto bardzo bezpieczne, spokojne i pełne ciekawych sklepów oraz smacznych dań w restauracjach. Turyści mogą wybrać się również na godzinny free walking tour, czyli darmową przechadzkę po mieście z przewodnikiem. Przez weekend można spokojnie zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Tallina, a także przejść się po sklepach, odpocząć w jednym z parków i zjeść pyszne posiłki. Oczywiście w przypadku city break dobrym rozwiązaniem jest wybór noclegu w centrum miasta, aby nie tracić już czasu na dojazdy.

Mogą Cię również zainteresować