Dziesięć grzechów w branży DS/MLM

przez Dr Alina Vogelgesang
1362 odsłony

Od dłuższego czasu jestem bombardowana propozycjami wejścia do różnych biznesów MLM. To, że ponad 8 lat zajęłam się tym systemem zawodowo i współpracuję już z mnóstwem liderów i samych firm, daje mi możliwość spojrzenia na branżę z innej strony…

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Jednocześnie mogę pomóc wielu osobom być lepszymi, profesjonalnymi liderami i osiągać jeszcze mocniejszy sukces w MLM. Jestem osobą afirmową czyli nie promuję żadnej konkretnej firmy network marketingowej. Promuję biznes, ideę systemu multi level marketingu, co przejawia się moimi szkoleniami i działaniami na rzecz całej branży DS/MLM. Opracowałam mnóstwo artykułów, publikacji naukowych, badań o całym sektorze i ciągle tworzę nowe, aby budować faktyczny, dobry wizerunek branży DS/MLM oparty na etyce biznesowej. Wszystko można  znaleźć na mojej stronie Alinavogelgesang.com, na którą serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą pozyskać rzetelnych informacji.

Ostatnio jednak działania branżowe niektórych ludzi dochodzą – jak to nazwałam – do szczytu „desperackiej głupoty”, co nie pozwala mi na bycie obojętną. Przedstawiam zatem wstępnie „Dziesięć grzechów” głównych w branży MLM podczas rekrutacji – choć mam świadomość, że jest ich więcej:

1. Zanim zaproponujesz mi Twój biznes MLM poznaj mnie!

2. Jak proponujesz mi biznes, to sprawdź jaką mam płeć – nie kieruj swojej oferty do Pana – jestem szczęśliwą i spełnioną kobietą, co podobno widać.

3. Poznaj mnie, a szczególnie co mnie interesuje, a potem przedstaw ofertę.

4. Dlaczego mam kupić u Ciebie produkt? Przecież nie znam Ciebie, równie dobrze mogę kupić na Allegro czy w innym sklepie lub w Twojej hurtowni MLM u kogoś innego.

5. Dlaczego mam z Tobą rozpocząć biznes MLM skoro zachowujesz się jak zdesperowany, nawiedzony sprzedawca?

6. Jeśli mówisz, że masz mega doświadczenie i jesteś profesjonalistą to pokaż mi to… Słowa nie przemawiają.

7. Pokaż co ja będę miała z tego, kiedy zacznę współpracować z Tobą. Najczęściej Ty chcesz mnie nie dając z siebie nic, albo tak tylko Ci się wydaje.

8. Nie graj mi na emocjach, tylko przedstawiaj konkrety. Symulacje mega dochodów zostaw dla siebie, przecież nie wiesz jak przyszłość się ułoży.

9. Twoja firma MLM i Twój plan marketingowy nie jest jedyny. Bądź obiektywny. Nie pluj na innych, bo mam świadomość, że za chwilę będziesz pluł na mnie.

10.   Bądź cierpliwy dla mnie, pozwól mi się uczyć, pozwól mi przygotować się do tej pracy. Mam swoje tempo – nie TWOJE! Jeśli tego nie rozumiesz, nie pracuj z ludźmi! I przede wszystkim nie rekrutuj ich w taki sposób!

Mam nadzieję, że weźmiesz sobie to do serca, jeśli pracujesz w branży MLM. Jeśli nie wiesz co zrobić, aby takim nie być, a chciałbyś działać profesjonalnie, skontaktuj się ze mną, coś poradzimy.

Dr Alina VogelgesangDr Alina Vogelgesang

Alina Vogelgesang jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, byłym rektorem Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Członek Business Centre Club oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, trener i doradca biznesu, autorka książek o branży sprzedaży bezpośredniej, m.in. pierwszej w Polsce monografii naukowej „MLM w gospodarce rynkowej”. Przedsiębiorca, założyciel i wykładowca Master Business MLM. Prowadzi bloga pod adresem: www.alinavogelgesang.com.

Mogą Cię również zainteresować