EduCamp – odsłona druga

„Gdy człowiek skacze wysoko, może wylądować nie po tej stronie poprzeczki. Ale jeśli ktoś boi się spaść na pysk – co wtedy? W końcu w ogóle nie skacze. Ludźmi trzeba potrząsnąć. Zburzyć ich sposób widzenia. Trzeba malować obrazy nie do przyjęcia. Niech się wściekają…” (Picasso).


Trzeba też robić spotkania, których forma jest nie do przyjęcia. Które swoją treścią burzą reguły i przynoszą coś świeżego. Czym jest EduCamp? Dla niewtajemniczonych: EduCamp to seria wydarzeń barcampowych, na których pojawiają się ludzie nauki, biznesu, edukacji i nowych mediów, których łączy jedno – realizują pomysły, które zmieniają edukację we wszystkich jej wymiarach i przejawach. Generują nowe wartości i podejścia, o których warto mówić. EduCamp trzyma się ustalonej formuły, na którą składa się tematyczna sesja ekspercka, 10 minutowe prezentacje ciekawych projektów i dyskusja panelowa zaproszonych ekspertów.

Kontynuacja w Warszawie

Druga edycja imprezy EduCamp zawitała tym razem do Warszawy i odbędzie się pod hasłem: „Edukacja Nauka Biznes”. Będziemy szukać nowych sposobów nawiązania dialogu pomiędzy filarami współczesnego świata. Zastanowimy się, czego uczy nas przeszłość i czego wypatrywać w przyszłości, gdzie szukać wzajemnych pól współpracy. Jak się wzajemnie inspirować i motywować do podejmowania wspólnych działań. Będziemy gościć liderów w zakresie technologii elearningowych, ale w tej chwili nie mogę jeszcze powiedzieć kto to będzie.

Organizacyjnie

Ponieważ organizacja pierwszego spotkania poskutkowała moim kilkudniowym odarciem z sił witalnych, tym razem, również z racji całkiem innej lokalizacji, organizację EduCampa wspiera Instytut Nowoczesnej Edukacji. Grzegorz Pytkowski i Joanna Maciak częściowo przejęli kontrolę nad działaniami organizacyjnymi, a na wielu innych polach bardzo aktywnie wspierają moje działania. Przyznam szczerze, że od miesiąca działamy jako zgrany, rozproszony geograficznie zespół i tuż po EduCampie podzielimy się wrażeniami z tej pracy.

Co nowego?

Wszelkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie www.educamp.pl, ale może uchylę troszkę rąbka tajemnicy i napiszę, że od 1 marca br. będzie można zarejestrować się jako prelegent. Tym razem planujemy również wydać publikację pokonferencyjną z inspirującymi tekstami dołączanymi do każdej z prezentacji. Mam nadzieję, że uda mi się również dotrzeć do autorów prezentacji krakowskich. Oprócz tego, znowu szykuje się konkurs, będzie iPad, będzie więcej książek i będą karnety na kursy online. Na sam koniec pozostaje mi zaprosić Czytelników „Network Magazynu” na 24 marca 2011 roku do Warszawy na kolejną edycję spotkania EduCamp, a jeśli przyjedziecie wcześniej, również na TEDxWarsaw.

Mogą Cię również zainteresować