Firma przyjazna studentom po raz drugi

przez Piotr Hoffmann
555 odsłony

Oriflame Poland po raz drugi z rzędu zdobyła I miejsce w kategorii „Przyjazność”w V Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS w branży FMCG.

Działająca na zasadach marketingu sieciowego firma Oriflame Poland po raz drugi z rzędu zdobyła I miejsce w kategorii „Przyjazność” w V Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS w branży FMCG. Celem rankingu jest przedstawienie opinii studentów na temat ich potencjalnych, przyszłych pracodawców.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali Kompasu, która miała miejsce 22 kwietnia 2009 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studenci wskazali Oriflame jako firmę FMCG, w której panują najbardziej przyjazne relacje pomiędzy pracownikami oraz w której najłatwiej jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym.

Według rankingu Oriflame to również pracodawca, który gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia. Fakt przyznania czołowego miejsca w tej kategorii dodatkowo umacnia i konsekwentnie buduje wizerunek firmy jako pracodawcy, który dzięki swojemu podejściu do istotnej roli pracowników w strategii rozwoju firmy sprzyja budowaniu z nimi długofalowych relacji i więzi.

Plebiscyt w formie ankiety przygotowanej przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH pod patronatem Instytutu Millward Brown SMG/KRC, został przeprowadzony na największych polskich uczelniach ekonomicznych.
Łącznie w badaniu wzięło udział 2743 studentów, tym samym dotarto do 13% całkowitej populacji uczelni, które objęto badaniem.

Tytuły „Pracodawca Marzeń”, „Kariera i Rozwój”, „Przyjazność” i „Obecność na Uczelni” były przyznawane dla firm z każdej z wcześniej zdefiniowanych branż, którymi były: finanse, FMCG, high-tech, konsulting i przemysł. Badanie nie tylko wskazuje studentom kierunek kariery zawodowej i przedstawia trendy na rynku pracy, ale daje również korporacjom możliwość zapoznania się z postrzeganiem ich, jako potencjalnych pracodawców.

Mogą Cię również zainteresować