Kontakty biznesowe, które owocują

przez Katarzyna Wagner
616 odsłony

Networking pełni dziś zasadniczą rolę w rozwoju biznesu na świecie. Zainteresowani tematem właściciele firm i członkowie organizacji będą mogli sprawdzić to na własnej skórze (i własnym biznesie), biorąc udział w Międzynarodowym Tygodniu Networkingu.

Najbliższa edycja Międzynarodowego Tygodnia Networkingu potrwa od 7 do 11 lutego 2010 roku. W tym czasie na całym świecie odbywać się będą spotkania i wykłady, których uczestnicy dowiedzą się jak na co dzień zamieniać kontakty na kontrakty. Jest to doskonała okazja do integracji różnych środowisk i budowania kultury zaufania w biznesie.


Skąd pomysł na organizację tego typu imprezy? – Zauważyliśmy, że w Polsce jest wielka potrzeba na zrealizowanie takiego przedsięwzięcia – mówi Grzegorz Turniak, prezes BNI Polska. – Przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, jako naród słabo sobie ufamy, nie zrzeszamy się itp. Odstajemy przez to od Zachodu. Drugi powód to brak wydarzeń łączących tę garstkę Polaków, którzy chcą się poznawać, działać wspólnie. Dlatego właśnie poprzez Międzynarodowy Tydzień Networkingu tworzymy takie szanse – podsumowuje Turniak.

To już czwarty MTN organizowany przez BNI. W tym roku głównymi ośrodkami w Polsce będą Warszawa i Bydgoszcz. Właśnie w tych miastach odbędzie się najwięcej spotkań. Jak twierdzi założyciel BNI International Ivan Misner: – Podobnie jak łowienie ryb, proces poznawania ludzi, utrzymywania z nimi kontaktów, a następnie proszenia ich o rekomendacje, wymaga cierpliwości i doświadczenia.

Podczas MTN wszyscy zainteresowani rozwojem pracownicy firm, menedżerowie niezależni, przedsiębiorcy, członkowie organizacji, stowarzyszeń i izb będą mogli poznać niektóre spośród złotych zasad rządzących światem rekomendacji oraz zyskać grono potencjalnych współpracowników, klientów czy przyjaciół. Od tego momentu pozostanie tylko czekać, aż nowe kontakty zaowocują.

Na stronie www.tydziennetworkingu.pl (w wersji anglojęzycznej: www.internationalnetworkingweek.com) znajdą Państwo stale aktualizowaną listę organizacji i mediów zaangażowanych w promocję Międzynarodowego Dnia Networkingu.

NETWORKING to proces wzajemnego poparcia i wymiany informacji oraz zasobów prowadzony dzięki sieci wzajemnych kontaktów. Networking polega głównie na polecaniu swoich usług, dzieleniu radą i pomocą przy obustronnym zaufaniu.

BNI jest największą światową organizacją biznesową działającą na zasadzie wzajemnego rekomendowania i referencji. Została założona w 1985 r. przez Dr. Ivana Misnera, jednego z najlepszych światowych ekspertów w dziedzinie bezpośrednich rekomendacji. 22 lutego 2006 r. odbyło się pierwsze spotkanie społeczności BNI w Polsce. Obecnie w ramach BNI Polska spotyka się ponad 350 przedsiębiorców w 10 miastach.

Mogą Cię również zainteresować