LR Health & Beauty świętuje 20 lecie Aloe Vera

przez Maciej Maciejewski
2312 odsłony

20 lat minęło, jak jeden dzień! LR Health & Beauty świętuje okrągłą – dwudziestą rocznicę wyprodukowania pierwszego, pitnego żelu aloesowego. Produkt ten zaskarbił sobie serca wielu osób od początku powstania, dzięki czemu dziś ALOES – tzw. królowa roślin, na stałe zagościła w portfolio produktów marki LR. Jak zaczęła się ta historia?

Rok 2002 – to właśnie wtedy powstał pierwszy, pitny żel Aloe Vera o nazwie „Aloe Vera Gel Life Essence” zawierający aż 90% czystego żelu aloesowego, witaminę C i miód kwiatowy. Produkt jako pierwszy otrzymał certyfikat jakości wydany przez Instytut Fresenius, dzięki czemu marka LR zaczęła prężnie budować swoją pozycję i szturmem wdarła się na podium w rankingu branż DS/MLM.

Rok później LR rozpoczęło produkcję pielęgnacyjnych kosmetyków zawierających w swoim składzie aż do 90% czystego miąższu aloesowego, w tym produkt Emergency Spray, który już wtedy stał się hitem na rynku, a cała marka Aloe Via aż po dzień dzisiejszy podbija serca użytkowników na całym świecie. W tym samym czasie żel aloesowy Aloe Vera Gel Life Essence, dziś zwany Aloe Vera Drinking Gel Traditional Honey, otrzymał kolejny certyfikat jakości wydany przez International Aloe Science Council.

W roku 2004 roku LR powiększyło swój asortyment o kolejny pitny żel aloesowy, tym razem Aloe Vera Drinking Gel Active Freedom, który sprzyja poprawie ruchomości stawów i wspiera ogólne samopoczucie. Kilka lat później powstają dwa kolejne, pitne żele aloesowe o smaku brzoskwiniowym – Aloe Vera Drinking Gel Peach Flavour oraz z ekstraktem z pokrzywy – Aloe Vera Drinking Gel Intense Sivera.

W 2012 roku LR posiadało w swoim portfolio aż 56 produktów, które zawierały w swoim składzie Aloe Vera i było to największe portfolio aloesowych produktów, jakiego nie posiadała żadna inna firma w Europie. 

W roku 2018 powstała najnowsza fabryka w Ahlen, jedyna na świecie, która otrzymała wówczas certyfikat wydany przez Instytut Fresenius. W tym samym czasie LR przedstawiło innowacyjną linię Lifetakt, czyli odżywcze suplementy, które również posiadają w swoim składzie Aloe Vera.

Fabryka w Ahlen

W 2019 roku do stałego asortymentu pitnych żeli dołączył piąty o nazwie Aloe Vera Drinking Gel Immune Plus – master na wzmocnienie odporności organizmu, niekwestionowany lider na rynku, ulubieniec samej ambasadorki marki LR – Marzeny Rogalskiej, a już rok później asortyment ten powiększył się o szósty pitny żel aloesowy o nazwie Aloe Vera Drinking Gel Acai Pro Summer – zawierający w składzie superfood, czyli jagody acai.

Rocznie LR pozyskuje około 23 miliony liści aloesu z plantacji zlokalizowanych na Wyżynie Meksykańskiej, a od 2002 roku, przez ostatnie 20 lat koncern wyprodukował ponad 76 milionów litrów pitnego żelu aloesowego. Liczba ta stale rośnie i jak sami przyznacie… robi ogromne wrażenie. Czy firma LR jest w stanie nas czymś jeszcze zaskoczyć? Tego jesteśmy pewni… Więcej na ten temat już niebawem! Cała historia o Aloe Vera dostępna poniżej na wideo:

O firmie w tym miejscu: https://www.lrworld.com/pl/

 

Mogą Cię również zainteresować