Nowe, odszkodowawcze firmy MLM

przez Maciej Maciejewski
734 odsłony

W segmencie DS/MLM pojawiły się dwie, nowe polskie firmy, które zajmują się odszkodowaniami komunikacyjnymi. Pierwsza to Protector Sp. z o.o. ze Szczecina, a druga, ze Starachowic, nazywa się Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym Sp. z o.o.

Obie firmy istnieją od co najmniej dwóch lat, jednak dopiero kilka tygodni temu zaczęły docierać o nich do nas jakiekolwiek informacje. Można więc przyjąć i potraktować początek działalności tych spółek, jako okres przygotowawczy do wejścia na rynek odszkodowań. Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym została zarejestrowana 3 grudnia 2007 roku. Na stronie internetowej firmy czytamy:

„Nasza firma zajmuje się dochodzeniem roszczeń od Towarzystw Ubezpieczeń. Poszkodowani zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw, a często nie wiedzą nawet, że mogą dochodzić swoich roszczeń od Towarzystw Ubezpieczeń. Zdarza się też tak, że poszkodowani stracili w wypadku kogoś bliskiego i są tak zrozpaczeni, że nie są w stanie sami poradzić sobie z dochodzeniem należnych im świadczeń. Nasza firma zajmuje się usługą kompleksowo – nasi przedstawiciele zbierają potrzebne informacje i dokumenty, a zespół prawników przygotowuje roszczenia, które trafiają do towarzystw ubezpieczeń.”

Firma Protector powstała we wrześniu 2006 roku. Według inicjatorów projektu, przedsięwzięcie jest wynikiem zebranych doświadczeń własnych i osób bliskich, wieloletnia obserwacja i analizy rynku. Na stronie internetowej spółki czytamy:
„Inspiracją do rozpoczęcia prac nad programem była chęć stworzenia projektu, który pozwoliłby możliwie jak największej liczbie osób uzyskać bezpłatny dostęp do informacji prawnej. Tworząc Program PROTECTOR, postanowiliśmy zbudować przedsięwzięcie, które umożliwi ludziom zarówno korzystanie z naszych usług, jak również stworzy warunki wszystkim tym, którzy poszukują sposobów na zbudowanie własnej niezależności finansowej.”

Obie spółki mają wiele do nadrobienia w kwestiach współpracy z mediami, zwłaszcza w szeroko rozumianym temacie nowych mediów i budowy wizerunku w internecie. Firmę Protector na przykład bardzo trudno jest znaleźć w sieci. Enigmatyczny adres strony internetowej www.pro102.pl z pewnością nie wiele mówi użytkownikom tego medium, a przede wszystkim osobom poszkodowanym w wypadkach. Na pewno nie pomaga w identyfikacji i pozycjonowaniu firmy w internecie. Tymczasem domena www.portector.pl jest na dzień dzisiejszy wolna i czeka na kupca. Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym nie popisało się z kolei budując swoja stronę internetową. Tak w tym temacie wypowiedział się Maciej „Mediafun” Budzich na portalu Suportio, udzielając fachowych porad jednemu ze współpracowników firmy:

„Twoja firma matka, z dumnie brzmiącą nazwą Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym chyba bardziej szkodzi wszelkim działaniom niż pomaga. Nazwa europejska, a strona zrobiona jak przez 12 latka wynajętego przez firmę krzak – brzydka, amatorska. Dla mnie, ew. potencjalnego klienta od razu dyskwalifikacja – nie zaufałbym takiej firmie. Polecam „pocisnąć” centralę o jakieś zmiany wizerunkowe, bo tak to cała Twoja robota idzie w komin. Nie wiem czy podobieństwo nazw Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym i Europejskie Centrum Odszkodowań ma tu jakieś znaczenie… czy to zabieg specjalny czy nie… Polecam przeklikać archiwum programu „Uwaga” o EuCO.

Zarówno firmę Protector, jak i Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym dodajemy do listy firm DS/MLM „Network Magazynu” i będziemy się bacznie przyglądali ich poczynaniom w branży.

Mogą Cię również zainteresować