Porównanie polskiego prawa hazardowego w Polsce z sąsiednimi krajami

przez Maciej Maciejewski
228 odsłony

Zacznijmy od samej Polski, która jak dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, jest bardzo restrykcyjna w tym zakresie. Zwłaszcza dotyczy to samych kasyn online, bo tylko jedna witryna internetowa jest legalna w świetle prawa polskiego. Natomiast zakłady bukmacherskie znacznie częściej otrzymują pozwolenie na swoje usługi – jest ich dzięki temu kilkadziesiąt w Polsce do wyboru.

źródło: Pixabay

To, co dzieje się z e-kasynami w naszym kraju, nie jest też do końca zgodne z prawem UE. Według niego usługodawcy, jak serwisy hazardowe, mogą bowiem zapewniać swoje usługi osobom spoza granic konkretnego państwa. Dlatego sprawdźmy, jak wygląda hazard od strony legalnej w innych popularnych ośrodkach dla graczy hazardu.

Niemcy

W przypadku samych Niemiec gracze mogą bez problemu korzystać z tego, co do zapewnienia mają różnorodne platformy online z grami. Tutaj spotkasz jedno z bardziej liberalnych praw dla fanów hazardu, dlatego nie bez powodu ten silny gospodarczo kraj jest często określany jednym z najlepszych w naszym sąsiedztwie – jeśli chodzi oczywiście o tę kwestię. Przy tym ciekawy jest fakt, że wprowadzono takie liberalne prawo stosunkowo niedawno, bo dopiero od lipca 2021 roku hazard w formie kasyn internetowych został zalegalizowany na terenie wszystkich 16 landów.

Słowacja

Tutaj gracze nie mogą już oczekiwać takiego liberalnego podejścia do sprawy, jak w wyżej opisanym przypadku. Dlatego lepiej sprawdzić propozycje darmowych spinów dla miłośników kasyn w naszym kraju, zamiast udawać się w tym celu do Słowacji. Dlaczego tak to wygląda? W teorii Słowacja umożliwia hazard online, ale bardzo rzadko decyduje się na udzielenie licencji kolejnym podmiotom. Przez to kasyna oraz zakłady bukmacherskie mają tutaj stosunkowo ciężko. Jednocześnie poker jest tutaj legalny co sprawia, że kraj ten ma przewagę nad Polską przynajmniej w jednym elemencie.

Litwa

Mieszkańcy Litwy mają nieco lepiej w kwestiach związanych z hazardem niż obywatele naszego kraju. To bowiem bardziej liberalny kraj w tym zakresie, co sprawia, że można tutaj spotkać legalne kasyna internetowe oraz zakłady bukmacherskie. Przy tym nie oznacza to wciąż, że są one szczególnie popularne na terenie tego kraju. Wciąż możesz tutaj też zdecydować się na legalną zabawę dodatkowo z pokerem, a na ten moment kraj posiada kilka licencjonowanych usługodawców hazardowych z krajową licencją.

Czechy

Jeśli ograniczenia w naszym kraju oraz lista atrakcyjnych bonusów powitalnych dla Polaków Ci nie wystarcza, być może lepiej wypadną na tym tle Czechy. Rzeczywiście, w przypadku tego państwa możesz spotkać się z bardziej liberalnym podejściem do organizowania hazardu w dowolnej formie, jeśli chodzi o sferę internetową. Znajdziesz tutaj w efekcie możliwość gry w pokera, a także niejedno kasyno. Nie zmienia to jednocześnie faktu, że zdobycie licencji od państwa będzie bardzo utrudnione, zwłaszcza od 2017 roku, co sprawia, że stosunkowo rzadko można tutaj spotkać e-kasyna w porównaniu do chociażby bukmacherów internetowych.

Podsumowanie

Patrząc ogólnie na wszystkie kraje, które wymieniliśmy w ramach tego tekstu, zdecydowanie najlepiej na ten moment wypadają Niemcy na tle konkurencji. Polska tak naprawdę będzie w tym zestawieniu najgorsza, gdyż nie dość, że blokuje zagraniczne e-kasyna, to jeszcze uniemożliwia grę w pokera. Pozostałe kraje przynajmniej umożliwiają swoim obywatelom możliwość spędzania czasu na tej popularnej grze karcianej online.

Mogą Cię również zainteresować