17-letnia Patrycja jest kolejną podopieczną Fundacji Marka Kamińskiego, która wbrew przeciwnościom losu zdobywa własny biegun. Patrycja cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę nowotworową Recklinghausena, która małymi krokami niszczy organizm nastolatki. Guz Patrycji zajmuje ponad połowę jej mózgu, a nacieki nowotworowe występują na kosteczkach słuchowych, rdzeniu przedłużonym, móżdżku, krtani.
Patrycja jest absolwentką organizowanych przez Fundację Obozów Zdobywców Biegunów. To inteligentna, młoda dziewczyna, zafascynowana kulturą Japonii i językiem japońskim, którego samodzielnie się uczy. Obecnie Patrycja uczęszcza do liceum plastycznego, odkrywa tajniki fotografii. Nie poddaje się swojej chorobie, ma odwagę marzyć, rozwijać się i uczyć. Jej pragnieniem jest podróż do dalekiej Japonii.
Celem Fundacji Marka Kamińskiego jest spełnienie marzenia Patrycji. Stąd powstał projekt „Wielka wyprawa Patrycji” w ramach którego Fundacja zebrała pieniądze na podróż nastolatki. Ta 14-dniowa wyprawa rozpoczęła się 11 maja 2015 roku!
Pomysł na wyjazd do Japonii od lat towarzyszył Patrycji, jednak dopiero po uczestnictwie w Obozie Zdobywców Biegunów dziewczyna odważyła się głośno o nim mówić. W ten sposób rozpoczęła drogę wyznaczoną przez metodę Biegun. Pierwszym krokiem tego programu jest właśnie odkrycie własnego bieguna, dalsze etapy pozwalają dotrzeć na ten biegun, czyli spełnić własne marzenie. A co istotniejsze, poznać samego siebie – bo właśnie to jest ostatni krok tej drogi. Dzięki tej metodzie można nie tylko spełnić swoje marzenia, ale także dowiedzieć się, na co cię stać. Metodę Biegun Marek Kamiński przedstawił w książce „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”.
Droga Patrycji stała się inspiracją dla niejednej osoby, o czym przekonuje Anna Mikians z Fundacji Marka Kamińskiego, która będzie towarzyszyć nastolatce w wyprawie do Azji: – Historia Patrycji wzruszyła wiele osób i dzięki nim – sponsorom, zebraliśmy sumę, która pozwoli Patrycji na pobyt w Japonii przez dwa tygodnie. W planie zwiedzania Patrycja ma Tokyo, Kyoto, Nara, Yokohama, Kumakura oraz Nikko i wszystkie możliwe atrakcje w tych miastach. Spotkamy się również ze studentami oraz z uczennicami gimnazjum w Tokyo – na wspólnych zajęciach. Mamy wielką nadzieję, że uda się nam spotkać z księżną Hisako Takamado.
Księżna Takamado jest autorką książki „Wielka podróż Lulie”, którą w Polsce wydała Fundacja. Jest to baśń opowiadająca o młodej górze lodowej, która postanawia wyruszyć w niebezpieczną dla siebie podróż z Bieguna Północnego na Biegun Południowy.
Więcej informacji pod: www.facebook.com/3BiegunMarekKaminski