Orangetheory Fitness. Fenomen na skalę świata?

przez Klaudia Fotyniuk
2002 odsłony

Ponad 1000 lokalizacji na całym świece i niemal 1 000 000 członków, którzy wykorzystują Efekt Orange, by osiągać swoje cele. Niepowtarzalna, autorska metoda indywidualnego treningu w grupie, wkracza także do Polski – już od grudnia będzie mogło z niej skorzystać pierwszych 250 osób.

Indywidualnie, ale grupowo? Maksymalne wyniki, indywidualne podejście, zdrowa rywalizacja i nowe technologie – to połączenie podobno sprawia, że Orangetheory Fitness uwielbiane jest przez ponad milion osób w dwudziestu jeden krajach. Orangetheory Fitness to system treningowy zarówno dla tych, którzy szukają sportowych nowości, jak i tych, którzy oczekują szybkich i satysfakcjonujących efektów aktywności fizycznej. Już w grudniu 2018 roku, pierwsze studio sieci Orangetheory Fitness otworzy się w Warszawie, oferując nieznany dotąd rodzaj treningu – indywidualnie, ale grupowo.

Sekretem OTF jest intensywny trening interwałowy w grupie, prowadzony pod nadzorem trenera. To, co go wyróżnia, to personalizacja wysiłku do indywidualnych możliwości każdego organizmu, dzięki technologii monitorowania serca. Celem jest wzmocnienie mięśni oraz stymulacja metabolizmu na poziomie pozwalającym spalać tkankę tłuszczową jeszcze przez 36 godzin po treningu. Swoje wyniki będzie można śledzić w dedykowanej aplikacji mobilnej.

– W fitnessie grupowym nie chodzi o to, by wycisnąć jak najwięcej, o porównywanie się do innych. Nie ma też treningu uniwersalnego dla wszystkich. To kompletnie zaprzecza podstawowej idei treningu! – mówi Ellen Letham, założycielka Orangetheory Fitness. – Orangetheory Fitness przełamuje ten schemat za pomocą technologii, dzięki której trenerzy zawsze wiedzą, ile możesz jeszcze z siebie dać.

Sukces zza Oceanu? Według amerykańskiego magazynu FORBES, Orangetheory Fitness to jedna z najszybciej rozwijających się firm w całych Stanach Zjednoczonych, którą warto śledzić. OTF obecny jest między innymi w USA, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, a już niedługo jej pierwsza lokalizacja w Polsce otworzy się dla gości trenujących w Warszawie.

– Otwieramy nowy rozdział w historii polskiego rynku fitness. 24 minuty w studio OTF dają rezultaty standardowego, godzinnego treningu na siłowni. – mówi Radosław Jarmuła, właściciel Orangetheory Fitness Polska. – OTF jest niezwykle popularny za Oceanem i w Europie Zachodniej, zarówno pośród osób trenujących dla własnej satysfakcji, jak i zawodowych sportowców. Jesteśmy przekonani, że „pomarańczowy trening” podbije serca najbardziej wymagających, poszukujących nowości i szybkich efektów klientów dodaje.

Ograniczona liczba karnetów jest wymuszona przez autorski model OTF, którego założeniem jest indywidualny trening w niewielkich grupach. Pierwsze 250 osób będzie mogło rozpocząć „pomarańczowe” treningi w studio Orangetheory Fitness na warszawskim Mokotowie już w grudniu 2018 roku.

Orangetheory Fitness to międzynarodowa sieć klubów fitness wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która oferuje jedyny w swoim rodzaju indywidualny trening w grupie. Sekretem OTF są 5-strefowe treningi interwałowe, które wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm po-wysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu, które pozwala spalać więcej kalorii niż tradycyjne ćwiczenia – nawet do 36 h po treningu. Dzięki monitorowaniu serca, trening dopasowany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika tak, aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki. Treningi prowadzone pod okiem wykfalifikowanej kadry trenerów wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, maszyny do wiosłowania, trening TRX zawieszenie ™ i wolne ciężary. Wszystko to, aby wzmocnić mięśnie i zyskać energię na cały dzień.

Mogą Cię również zainteresować